Pécs
szerda, április 24, 2024
KezdőlapCsemegePécsi nő a francia terepfutó-versenyen

Pécsi nő a francia terepfutó-versenyen

Százhatvanhét kilométert lefutni hegyek-völgyek között, több ezer méteres szintkülönbségeket leküzdve? Nem piskóta. Egy átlagember, még ha csak belegondolna is, elfáradna – nem így van ezzel azonban a Mecsek Maraton Team pécsi versenyzője, Pápayné Sár Cecília, aki a napokban a túrafutók legnagyobb európai erőpróbáján mérette meg magát Franciaországban – írja a Bama.hu

Az úgynevezett UTMB (Ultra-Trail du Mont-Blanc) versenyen Pápayné Sár Cecília CCC kategóriában indult, itt „csak” százegy kilométer volt a táv. Az 50-60 éves korcsoportban indult versenyző végül a negyedik helyen ért célba

– Persze, ez is elképesztően megterhelő lenne egy átlagembernek – magyarázta a futó. – Nekem azonban ez nem volt annyira nehéz, igazából csak a verseny utolsó tizede volt kemény, ott borzasztóan meg kellett szenvedni a csúszós, szűk hegyi ösvényeken. Ha ott nem figyel az ember, már bele is zuhant egy szakadékba.

Pápayné 20 óra 54 perc alatt teljesítette a távot. Valójában nem megállás nélkül mozognak intenzíven a résztvevők. A közel 170 km-t Sulyok 34 óra 28 perc alatt teljesítve a mezőny 265. helyén zárt, de mielőtt bárki legyintene erre az eredményre, gyorsan jegyezzük meg, több mint 2700 induló közül szerezte meg ezt a pozíciót. Dr. Tímár András valamivel lassabb volt, 40 óra 13 perces ideje a 702. helyre volt elég.