Michelisz dobogós

Michelisz Norbert a harmadik helyen végzett a túraautó-világbajnokság (WTCC) ausztriai versenyének vasárnapi második futamán, a Salzburgringen.

A Zengő Motorsport Honda Civicjét vezető 28 esztendős magyar pilóta az első futamban nem tudott beleszólni az élcsoport küzdelmeibe, mert a szombati időmérő után autója szabálytalan hátsó szárnya miatt az utolsó helyre sorolták. A repülőrajtos futamban több vetélytársát megelőzte ugyan, de csak a 14. helyig tudott előrelépni.

Az állórajttal induló második versenyen az első sorból kezdhette meg a körözést köszönhetően annak, hogy a büntetés csak az első etapra vonatkozott, az eredetileg elért kvalifikációs kilencedik helye pedig a második futamban – az élcsoport fordított sorrendje miatt – második rajtkockát ért. A futamot a Michelisz mellől induló brit James Nash nyerte, s menet közben még az összetettben élen álló, Nash-hez hasonlóan Chevrolet-val versenyző francia Yvan Muller is a magyar pilóta elé került, de a harmadik hely értékes 15 pontot eredményezett.

“Nagyon szerettem volna nyerni, de nem volt rá esély – idézte Micheliszt csapata közleménye. – Látszott az egyenesekben, hogy úgy mentek el a Chevyk, ahogy akarnak. Természetesen boldog vagyok, egy dobogós helyezés mindig jó, és nagyon jó a legjobb hondás versenyzőként célba érni. Ez volt ma a maximum, amit elérhettünk.”

Michelisz a szlovákiai (3. hely) és a magyarországi (2.) verseny után sorozatban harmadszor végzett dobogós pozícióban, s ennek eredményeként összetettben a kilencedik helyen áll.

A vb-pontverseny állása 10 verseny után (még 14 van hátra): 1. Yvan Muller (francia, Chevrolet Cruze) 198 pont, 2. Gabriele Tarquini (olasz, Honda Civic) 118, 3. James Nash (brit, Chevrolet Cruze) 108, …9. Michelisz Norbert (Honda Civic) 63

A túraautó-világbajnokság következő versenyhétvégéjét, a 11-12. fordulót egy új helyszínen, Oroszországban rendezik június 8-9-én.