8 C
szerda, április 24, 2024
KezdőlapHírzónaJakabos aranyérmes 400 m vegyesen

Jakabos aranyérmes 400 m vegyesen

Heten jutottak tovább a magyar csapatból a hollandiai rövidpályás úszó Európa-bajnokság szombat délelőtti selejtezőiből.

Közülük az Eindhovenben 800 m gyorson ezüstérmes, ifjúsági olimpiai bajnok Kapás Boglárka 400 méteren a második legjobb eredménnyel rukkolt elő (4:06.45 p), de ott van a délutáni döntő nyolcfős mezőnyében Mutina Ágnes, a szám 2007-es Európa-bajnoki bronzérmese is, aki a matinés próbán a negyedik időt érte el (4:06.55). A 100 m női pillangó selejtezőjében mindkét magyar jól teljesített: a 2008-as Eb-harmadik Dara Eszter a negyedik (58.58), a 200-as táv friss Európa-bajnoka, Jakabos Zsuzsanna pedig az ötödik idővel (58.65) lépett tovább a legjobb 16 közé.

A 16. időeredmény lett Bernek Péteré (53.59 mp) a 100 m hát előfutamaiban, de a 200-on országos csúccsal a hollandiai kontinensviadalon negyedik, ifi olimpiai aranyérmes magyar végül is 12-ként kvalifikálta magát az elődöntőbe, mivel – a nemzetenként csak két továbbjutót engedélyező szabály miatt – négyen is kiestek az előtte végzettek közül.

A 200 m férfi pillangó előfutamaiban négy magyar próbált szerencsét, a kvartettből az ifjúsági olimpiai bajnok Biczó Bence és az Eindhovenben 400 m vegyesen Európa-bajnok Verrasztó Dávid folytathatja a szombati döntőben: előbbi a negyedik (1:55.60 p), utóbbi a hetedik időt (1:55.95) produkálta. A teljes rangsorban Pulai Bence a 14. (1:57.32), Szána Zsombor pedig a 21. (1:59.38) lett. Utóbbi kettőhöz hasonlatosan nem jutott tovább Hős Péter sem, aki a 100 m vegyesen a 19. időt úszta (55.70).

A „maratonisták”, vagyis a férfi 1500 méteres gyors délelőtti, úgynevezett lassú futamában Zámbó Balázs negyedikként ért célba, végső helyezését a délutáni programot nyitó gyors futam – oda nevezési idővel bekerült – nyolc szereplőjének eredménysora határozza meg. A 200 m vegyesen Hollandiában aranyérmes Verrasztó Evelyn már pénteken biztosította helyét a 100 m vegyes szombati fináléjában, méghozzá a legjobb idővel (59.88), így a délutáni-esti programban összesen nyolc magyar száll medencébe.

Frissítve (hétfő):

Jakabos Zsuzsanna aranyérmet szerzett 400 m vegyesen az eindhoveni rövidpályás úszó Európa-bajnokság vasárnapi zárónapján. A korábban 200 m pillangón is első, 21 éves pécsi sportoló a második legjobb idővel került a fináléba, ahol az első szám, a pillangó után a második helyen fordult. Háton aztán feljött az élre, majd a mellúszást követően harmadikként vágott neki a záró 100 m-nek, ahol remekül hajrázott, és végül elsőként csapott a célba. Ez volt a magyar küldöttség hatodik aranya Eindhovenben.