Pécs
csütörtök, április 25, 2024
KezdőlapHírzónaVisszatért Pécsre a világbajnok korcsolyázó

Visszatért Pécsre a világbajnok korcsolyázó

Újra pécsi színekben versenyez Knoch Viktor, váltóban világbajnoki ezüstérmes, egyéniben világkupa-győztes rövidpályás gyorskorcsolyázó.

A 25 éves sportoló hosszú ideje Budapesten él, tanul és edz, előbb a Sportország SC-t, majd az Újpestet erősítette, de mivel újjáalakult a pécsi gyorskorcsolya-szakosztály, visszatért szülővárosába.

„A tréningek továbbra is Budapesten lesznek, de immáron pécsi színekben állok majd rajthoz a versenyeken” – mondta a bama.hu-nak Knoch, aki 2006-ban ötödik volt 1500 méteren a torinói téli olimpián.

A gyorskorcsolyázó szerint sportága az elmúlt két-két és fél évben komoly fejlődésen ment keresztül, és ez a jövőben érmekben is megmutatkozhat majd.

„Amikor márciusban a magyar váltó ezüstérmes lett a moszkvai vb-n, Darázs István csapatvezető azt mondta, hogy a 2018­-as pjongcsangi téli olimpián az éremszerzés a cél. Én is azt gondolom, hogy azzal, hogy a sportág kiemelt lett, a lehetőségeink sokkal jobbak, így egyáltalán nem illúzió a jó szereplés” – jelentette ki Knoch.

A pécsi versenyző hozzátette, büszke arra, hogy ő az első magyar vk-aranyérmes, de úgy gondolja, válogatottbeli társaiban, Liu Shaolin Sándorban, Liu Shaoangban és az ugyancsak pécsi Burján Csabában is benne van a kiugró eredmény.

A magyar rövidpályás gyorskorcsolyázók a hétvégén a montreali vk-versenyen kezdik a szezont.