6 C
Pécs
péntek, április 19, 2024
KezdőlapAbszolút PécsKészül a pécsi fantasy-társasjáték

Készül a pécsi fantasy-társasjáték

Két pécsi srác formabontó társasjátékot készít. A kivitelezés elején állnak még, de ha a játék elkészül, garantáltan az asztalhoz fog szögezni jó pár embert.

Futó Márton tanulmányait a budapesti Corvinus Egyetemen végezte, ahol tájépítész-mérnöki diplomát szerezett. Sokat foglalkozott történeti kertekkel és megtanulta, hogyan óvhatjuk, őrizhetjük meg az utókornak kulturális örökségüket. A történelem és a népi eredetmondák iránti szeretete már egészen kis korában kialakult, Csonka Dávid hajótervező mérnökként végzett a BME-n, és a kreatív, problémamegoldó gondolkodásmód, a logikai játékok szeretete neki is a gyerekkoráig nyúlik vissza.

Márton munkában
Márton munkában

De hogy jött a társasjáték ötlete? Márton elmondta, hogy Csonka Dávid barátjával, a társszerzővel mindketten szeretnek társasjátékozni, adta magát az ötlet, hogy készítsenek magunknak egyet.  Annyit tudtak, hogy fantasy lesz,  a végső ötlet az lett, hogy a magyar népmeséket vegyék alapul.  A játékot együtt tesztelik, de a grafikusi munkába is és a tesztelésbe is vonnak be segítőkész barátokat.

Dávidot a fantasy témájú könyvek, filmek és társasjátékok mindig is nagyon érdekelték, ezek mind nagyon hasonló elemekkel rendelkeznek – mondta – és legtöbbjük az ír és germán mondavilágon alapul. A srácok gondolata tehát az volt, hogy miért ne lehetne a magyar mondavilágot is közelebb hozni egy ilyen játék által és megismertetni az emberekkel.   Fontos számukra, hogy úgy alkossák meg ezt a játékot, hogy minden korosztály számára élvezhető legyen, és az oktatásban is fel lehessen használni.

Dávid is munkában
Dávid is munkában

Kérdésünkre, hogy mikor játszódik majd a játék, milyen korban, Márton elmondta, hogy az időbeliségtől kicsit elrugaszkodnak, nem szorítják be a játékot egy korba, így a korok közötti átjárhatóság is lehetővé válik. Nagyjából akkor játszódik, amikor a népmesék. A

A játék alapvetően egy kártyajáték, de fix csomagban jön majd, nem gyűjtögetős. Egy viszonylag kis dobozban elfér, de magához a játékhoz már kell egy nagyobb asztal. A játék különböző méretű kártyákból áll, de egyéb kisebb kellékek is lesznek hozzá, például dobókockák és jelölők. Dióhéjban a lényeg, hogy egy mesehőst és segítőit irányítva különböző akadályokon, harci helyzeteken és fejtörőkön kell sikeresen átjutni, miközben a főszereplő képességei és jelleme is változik.  Plusz feszültséget ad, hogy sosem tudhatják a játékosok, mikor bízhatnak meg a másikban és mikor nem.

Márton jó ötletnek tartja, hogy a társasjátékot esetleg külföldi érdeklődőknek is elérhetővé lehetne tenni, hiszen ezzel a magyar történelem, mondavilág megismerését segíthetnék elő.

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő