Pécs
csütörtök, április 25, 2024
KezdőlapSportEurópa Liga: kétgólos hátrányba került a Győr

Európa Liga: kétgólos hátrányba került a Győr

A Győri ETO FC hazai pályán 2-0-ás vereséget szenvedett a horvát Dinamo Zagreb csapatától csütörtökön az Európa Liga-selejtező utolsó, 4. fordulójának első mérkőzésén.

A vendégek mindkét gólját Ante Rukavina szerezte a 19., illetve a 28. percben, s ezzel a magyar bajnoki bronzérmes szinte reménytelen helyzetből várja a jövő csütörtöki, zágrábi visszavágót. Európa Liga-selejtező, 4. (utolsó) forduló, 1. mérkőzés: Győri ETO FC-Dinamo Zagreb (horvát) 0-2 (0-2). Győr, 8500 néző. Gólszerző: Rukavina (19., 28.).

Az első félidőben végig a Dinamo irányította a játékot, az ETO két védelmi hibáját kihasználva elég gyorsan kétgólos vezetésre tett szert. A Győr az első 45 percben alig-alig veszélyeztette a horvátok kapuját.

A szünet után az ETO Ji-Paraná révén kapufát ért el, majd Ceolin próbálkozását mentették a gólvonalról a horvát védők, gólt azonban nem sikerült elérnie a zöld-fehér csapatnak. A vendégek előtt is adódtak helyzetek, az eredmény azonban már nem változott a mérkőzés végéig.