Így kell összmagyar bajnokságot rendezni Pécsen

Sikeres négy év után búcsúzik Pécstől az Összmagyar nemzeti diákbajnokság.

Október utolsó hétvégéjén immár tizenkettedik alkalommal rendezték meg az Összmagyar nemzeti diákbajnokságot, amelynek a korábbi nagy sikereknek köszönhetően negyedik alkalommal adott otthont Pécs városa.

Dr. Páva Zsolt, Pécs polgármestere megköszönte az Aranycsapat Alapítvány elnökének, az olimpiai ezüstérmes labdarúgónak, Kű Lajosnak, hogy a rendezvény történetének egyharmadában a kultúra fővárosa láthatta vendégül a határon túli magyar fiatalokat és kísérőiket.

20161030_123253
Páva Zsolt (j) és Kű Lajos gondoltak a hősökre

– Nagyon fontosak tartom, hogy az 1956-os forradalom és szabadságharc hatvanadik évfordulóján megemlékezzünk Pécs szabadságharcos partizáncsapatáról, a Mecseki Láthatatlanokról, akik a forradalom életben tartásának reményében partizánakciókat folytattak a Pécset megszálló szovjetek ellen. Rájuk emlékezve látogattunk el és koszorúztuk meg a pécsi ’56-os emlékművet vasárnap délelőtt. Köszönöm mindenkinek, aki eljött, hogy újra emlékezetes hétvégét tölthettünk együtt, és habár nem tudom, melyik város ad otthont a rendezvénynek a következő évben, de Pécs szeretettel vár minden látogatót az diákbajnokság keretein kívül is – mondta búcsúzóul Páva Zsolt a Lauber Dezső Sportcsarnokban megtartott eredményhirdetést követően.

A két és fél napos programon a korábbi évekénél ezúttal jóval kevesebb, de még így is csaknem kétszáz határon túli magyar fiatalt látott vendégül szervezőként a PSN Zrt. A kilátogató nézők minden helyszínen nagy csatákat láthattak, az asztaliteniszezők a négyszeres világbajnok pingpongos, Jónyer István árgus szemei előtt vizsgáztak sportáguk eddig elsajátított mesterfogásaiból.

Hasonlóképpen a birkózószőnyegen, illetve a kézilabdapályán is színvonalas küzdelem folyt, de a sakkozók között is számos kimagaslóan tehetséges fiatal ült asztalhoz.

IMG_9570

Eredmények

Asztalitenisz
Általános iskola

Leány

1. Fejős Anna (Délvidék)
2. Szabó Andrea (Délvidék)
3. Kiss Tamara (Felvidék)
3. Varga Judit (Felvidék)

Fiú
1. Karácsony Dániel (Erdély – Székelyudvarhely)
2. Geréb Attila (Erdély – Székelyudvarhely)
3. Szőcs Bence (Erdély – Székelyudvarhely)
3. Pávits Patrik (Délvidék)

Középiskola
leány
1. Gulyás Szabina (Délvidék)
2. Gyólai Brigitta (Délvidék)
3. Fehér Fruzsina (Felvidék)
3. Szigeti Fanni (Felvidék)

fiú
1. Miskolci Kristóf (Délvidék)
2. Szabó Hunor (Erdély – Székelyudvarhely)
3. Molnár Viktor (Felvidék)
3. Cighir Alex (Erdély- Székelyudvarhely)

Birkózás
31 kg
1. Berkec Dejan (Délvidék)
2. Yasinckyi Yuri (Kárpátalja)
3. Bálint Patrik (Baranya)

33 kg
1. Lakatos Dávid (Délvidék)
2. Dinko Branislav (Felvidék)

37 kg
1. Nagy Nikolász (Felvidék)
2. Olasz Bálint (Kárpátalja)
3. Zónai Zsolt (Délvidék)

40 kg
1. Bognár Ármin (Baranya)
2. Csulej Denisz (Kárpátalja)

47 kg
1. Losonc Szabolcs (Délvidék)
2. Fekete Endre (Délvidék)
3. Jordán Szilárd (Kárpátalja)

53 kg
1. Ágosonton Dávid (Délvidék)
2. Peteniko Viktor (Kárpátalja)
3. Szabó József (Délvidék)

59 kg
1. Deák Zoltán (Kárpátalja)
2. Navics Dávid (Délvidék)
3. Fehérvári Bence (Baranya)

63 kg
1. Horváth Ádám (Kárpátalja)
2. Vrábel Áron (Délvidék)
3. Behán Martin (Baranya)

66 kg
1. Popavic Szergej (Kárpátalja)
2. Sarnyai Ákos (Délvidék)
3. Varga Bálint (Baranya)

73 kg
1. Daróczi Áblán (Kárpátalja)
2. Kis Jovák Tamás (Délvidék)

85 kg
1. Nagy Kevin (Felvidék)
2. Markói Ádám (Kárpátalja)

Sakk
Általános iskola
leány
1. Nagy Mélykuti Katalin (Délvidék)
2. Leipold Boglárka (Baranya – Komló)
3. Horvát Evelin (Délvidék)
fiú
1. Viczencz Péter (Felvidék)
2. Jakab Béla (Felvidék)
3. Gyuricsek Szilárd (Felvidék)

Középiskola
leány
1. Soklovacki Mila (Délvidék)
2. Meliska Gabriella (Felvidék)
3. Fűri Friderika (Felvidék)

fiú
1. Kecskeméti Árpád (Délvidék)
2. Korponai Ákos (Délvidék)
3. Nagy Alex (Délvidék)

Szellemi vetélkedő
1. Délvidék
2. Erdély
3. Felvidék

Kézilabda
1. Székelyudvarhely
2. Dunaszerdahely
3. Nyárásd – Csallóközaranyos
4. Gyergyószárhegy
5. HSK Gúta
6. Medve-tó – Szováta
7. Horgos

Gólkirálynő: Pint Lilla (42 gól, Nyárásd-Csallóközaranyos)
Legjobb kapus: Garai Emese (Nyárásd-Csallóközaranyos)
Legjobb játékos: Major Nóra (Székelyudvarhely)