Kikaptak az MTK-tól a pécsi jéghokisok

MTK Jégsólymok – Legio Sopianae 10-5 (4-1 ; 5-0 ; 1-4)

Rendkívül képzett, tapasztalt és talán ezért még meglepőbb, hogy meglehetősen sportszerűtlen ellenféllel kellet megküzdenünk az újév második napján. A tavalyi Skate Trek játékosállományára alapozó MTK az erőviszonyoknak megfelelően kezdte a meccset, a 2. percben már vezettek és ugyan 2-0 után még tudtunk szépíteni, a második harmad végére 9-1 állt az eredményjelzőn.

Valószínűleg ennek is köszönhető, hogy lejjebb vette a tempót a hazai csapat, viszont a csatáraink kedve a számításokkal ellentétben nem ment el és amint teret kaptak nekiláttak. A harmadik harmadot 4-1-re nyertük, ami figyelemreméltó, főképp az elenféll ismeretében. Ugyan a statisztikát ismét a második sor uralja sok helyzet, kapuvas, sőt egy visszavont gól is fűződik a többi csatár nevéhez. Végig lelkesen játszott a csapat, a védekezésben akadtak hibák, BARTHA Viktor viszont kiemelkedőt nyújtott ezen a téren, szinte két ember helyett hajtott, a pálya minden részén ott volt.

Pihenésre nincs sok idő, hétvégén a Jászberényt fogadjuk Kaposváron.

Forrás: Legio Sopianae