Kínai Nagydíj: Hamilton győzött

Lewis Hamilton, a McLaren brit pilótája nyerte a vasárnapi Forma-1-es Kínai Nagydíjat. Hamilton mögött a vb-címvédő német Sebastian Vettel (Red Bull) lett a második és annak csapattársa, az ausztrál Mark Webber a harmadik.
A 2008-ban világbajnok Hamilton, aki a harmadik rajtkockából startolt, a verseny utolsó harmadában egyre jobban felgyorsult, és négy körrel a leintés előtt előzte meg az összetettben éllovas Vettelt. A 26 éves brit versenyző 16. futamgyőzelmét szerezte meg Sanghajban. A legnagyobb bravúrt Webber hajtotta végre, aki kilencedik sorból rajtolt, és végül harmadik lett.

A két ferraris pilóta, a brazil Felipe Massa és a spanyol Fernando Alonso ezúttal sem tudott beleszólni a dobogós helyekért folytatott küzdelembe.

Gond nélkül lezajlott a start, Button és Hamilton remek manőverrel megelőzte az élről rajtoló Vettelt. Az első kör végén Button, Hamilton, Vettel, Nico Rosberg (német, Mercedes), Massa és Alonso volt a sorrend.

A tizedik kör után változatlan volta helyezet az élbolyban: elől a két mclarenes pilóta, mögöttük Vettel, majd Rosberg és a két Ferrari, Massa, valamint Alonso haladt. Egy körrel később megkezdődtek a kerékcserék: Rosberg a 13., Button és Vettel 15. körben járt a boxutcában. Button azonban nagyot hibázott: elnézte a saját helyét, és véletlenül a Red Bull boxa elé állt be cserére.

Féltávnál Vettel vezetett, mögötte Massa és Alonso következett.

A 25. körben Button másodszor is a boxban járt, utána a mezőny többsége szintén gumikat cserélt. Vettel a 32. körben állt ki, ezzel Massa került ideiglenesen az élre.

Húsz körrel a leintés előtt Rosberg robogott az első helyen, Hamilton volt a második, Button a harmadik, Vettel a negyedik.

Még 11 kör volt hátra, amikor Hamilton remek előzésekkel feltornázta magát a második pozícióba, Vettel mögé. Ekkor még Massa volt a harmadik, Rosberg a negyedik, Button az ötödik és Webber a hatodik. A brit pilóta azonban tovább fokozta a tempót, s egyre közelebb került a vb-címvédőhöz. Massa lelassult, Button feljött a harmadik helyre. Négy körrel a leintés előtt aztán Hamilton megelőzte Vettelt, Webber pedig Buttont taszította le a képzeletbeli dobogóról.

Kínai Nagydíj, Sanghaj (56 kör, össztáv: 305.066 km):

1. Lewis Hamilton (brit, McLaren) 1:36:58,226 óra (átlagsebesség: 188,757 km/h) 2. Sebastian Vettel (német, Red Bull) 5,198 mp hátrány 3. Mark Webber (ausztrál, Red Bull) 7,555 mp h. 4. Jenson Button (brit, McLaren) 10,000 mp h. 5. Nico Rosberg (német, Mercedes) 13,448 mp h. 6. Felipe Massa (brazil, Ferrari) 15,840 mp h. 7. Fernando Alonso (spanyol, Ferrari) 30,622 mp h. 8. Michael Schumacher (német, Mercedes) 31,026 mp h. 9. Vitalij Petrov (orosz, Renault) 57,404 mp h. 10. Kobajasi Kamui (japán, Sauber) 1:03,273 p h.

A pilóták világbajnoki pontversenyének állása 3 GP után (még 16 van hátra): 1. Vettel 68 pont 2. Hamilton 47 3. Button 38 4. Webber 37 5. Alonso 26 6. Massa 24 7. Petrov 17 8. Nick Heidfeld (német, Renault) 15 9. Rosberg 10 10. Kobajasi 7.

A csapatok versenyében: 1. Red Bull 105 pont 2. McLaren 85 3. Ferrari 50 4. Renault 32 5. Mercedes 16 6. Sauber 7 7. Toro Rosso 4 8. Force India 4.