Női kosár: a Pécs nyerte a nyitányt

A címvédő Pécs hazai pályán 82-76-ra legyőzte az MKB-Euroleasing együttesét szombaton a női kosárlabda NB I döntőjében, az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc első mérkőzésén. A találkozó legjobbja a soproni Zane Tamane volt 21 ponttal. A finálé második felvonását szerdán 18 órakor rendezik Sopronban.

A rendkívül küzdelmes, változatos, izgalmas mérkőzésen, a vitatható játékvezetői ítéletekkel, végig vezetve hat pontot megőrzött a harmadik negyedben kiharcolt 17 pontos előnyéből, és ezzel 1-0 arányban vezet a bajnoki döntőben a pécsi gárda – olvasható a csapat honlapján. A Pécs 2010 kiváló csapatjátékát jelzi, hogy öten dobtak 10 pont felett Zeljko Djokic együtteséből.

Pécs 2010 – MKB Euroleasing Sopron 82-76 (25-22, 27-21, 17-13, 13-20)

Pécs 2500 néző, V.: Földházi, Ádám, Hegedűs

Pécs 2010: Iványi 11/3, Fegyverneky 18/6, Quigley 17/9, Nagy-Bujdosó 16/6, Griffin -. Csere: Raksányi 8/6, Sarok -, Krnjic 12, Keller -, Palusna -. Edző: Zeljko Djokic, Imreh Atjony.

MKB Euroleasing Sopron: Honti 13/3, Holt 13, Coleman -, Krivacevic 9, Horti 6. Csere: Tamane 21, Eördögh 9/3, Fűrész -, Németh 5/3. Edző: Székely Norbert.

Forrás: MTI/Mizopecsbasketball.hu