Női kosárlabda: pécsiek az elődöntőben

A PINKK és a Sopron után a Diósgyőr jutott be harmadikként az elődöntőbe a női kosárlabda Magyar Kupa győri nyolcas döntőjében, miután a csütörtöki negyeddöntőben legyőzte a címvédő PEAC-ot – adta hírül az MTI.

Eredmény, negyeddöntő:

Aluinvent DVTK Miskolc – PEAC-Pécs 90-73 (27-24, 18-17, 19-23, 26-9)

A nap legnagyobb csatát ígérő összecsapásának első félideje valóságos triplazáport hozott, a pécsiek hétszer, a miskolciak pedig ötször találtak be a vonalon túlról. A PEAC olimpiai bronzérmes ausztrál légiósa, Natalie Hurst a nagyszünetben már 19 pontnál tartott. Térfélcsere után egyik csapat sem tudott két-három pontnál többel elhúzni, még akkor sem, amikor a 35. percben a pécsi Destiny Williams és Tina Jovanovic kipontozódott, és a DVTK utóbbi sportszerűtlen hibája miatt négy büntetőt dobhatott. A hajrá aztán Naignouma Coulibaly és Lindsay Allison révén a kétszeres MK-győztes DVTK-é lett, amely a pénteki második elődöntőben a Győrrel vagy a ZTE-vel csap össze 18 órakor.
A találkozó legjobbja a pécsi Nevena Jovanovic lett 24 ponttal.

korábban:
PINKK-Pécsi 424 – Ceglédi EKK 70-66 (27-21, 13-19, 16-16, 14-10) Uniqa-Euroleasing Sopron – Atomerőmű-KSC Szekszárd 95-59 (18-14, 19-15, 33-16, 25-14)