Hirdetés

A hónap utolsó éjszakáján különös égi jelenség tanúi lehetünk. 

A meteoresőt főként az USA területén lehet majd megfigyelni, de akár Magyarországról is látható lehet a hajnali órákban – osztotta meg a National Geographic.

A lap szerint a kitörést egy 1995-ös esemény miatt várják a szakemberek. A 73P/Schwassmann-Wachmann nevű üstökös ugyanis ekkor darabolódott fel, az így keletkezett törmelék azóta kering a világűrben. Bolygónk pályája pedig a számítások szerint május 31-én metszi a törmelék pályáját, ami a rendkívüli meteorzárpor lehetőségét adja.

Az első találkozás a felhővel

A lap szerint semmilyen korábbi tapasztalat nincs arról, hogy milyen eseményekkel jár majd az égi „randevú”. Könnyen lehet, hogy a szemcsék túl kicsik lesznek ahhoz, hogy jól vagy egyáltalán bárhogy megláthassuk őket.

Ám ha bejönnek a számítások, életre szóló élményben lehet részünk.

Optimális esetben óránként akár 14 ezer (!) meteort is megfigyelhetünk a megfelelő helyszínen.

A számítások azt mutatják, hogy hazai idő szerint hajnal kettő órakor már találkozhat bolygónk a felhőből érkező első meteorokkal, így szerencsés esetben, ha az időjárás is engedi, jó néhány szép hullócsillagot láthatunk.

[su_note note_color=”#9997da” text_color=”#0c0c0b”]A raj neve egyébként Tau Herculidák, mely kissé megtévesztő lehet, ugyanis itt nem a Herkules, hanem az Ökörhajcsár csillagkép közeléből indulnak majd ki a meteorok.[/su_note]

Nem tudni tehát, hogy mire számíthatunk, legyünk türelemmel! Nagyjából fél 4-ig lesz elég sötét ahhoz, hogy a meteorokat megfigyelhessük. Persze ha „parádés fényességű tűzgömbök” érkeznek, azokat még kicsit tovább is látni fogjuk, de inkább ne erre készüljünk – foglalta össze a NG.

Hirdetés