Ügyeletes mérnök – Pécsi Távfűtő Kft.

A PÉTÁV Pécsi Távfűtő Kft. lehetőséget hirdet ügyeletes mérnök pozíció betöltésére.

 Feladatok:

• Folyamatos műszaki ügyelet a távhőellátás teljes területére kiterjedően.
• Együttműködés és kapcsolattartás az üzemeltetési és javítási munkákat végző munkatársakkal.
• Az erőmű, a hőközpontok, és a kazánházak adatainak folyamatos figyelemmel kísérése a távfelügyeleti rendszer segítségével, szükség esetén beavatkozások végrehajtása.
• Üzemviteli napló vezetése az üzemviteli tevékenységről, az üzemvitelben bekövetkezett változásokról, intézkedésekről.
• A kertvárosi és belvárosi közműalagút-rendszer üzemének figyelése távfelügyelettel.
• Hővásárlási igények napi prognosztizálása a meteorológiai előrejelzések és a kidolgozott menetrend alapján.
• Az üzemeltetési program átadása a Pannon Hőerőmű Zrt. részére és a tényleges időjárás, valamint a kiadott hőenergia paraméterei alapján döntés és intézkedés a módosítások végrehajtatásáról.
• Menetrendi napló vezetése és folyamatos kapcsolattartás az erőmű ügyeleti szolgálatával.
• Adatszolgáltatás és egyeztetés a vásárolt hő elszámolásához.
• Ügyeleti időszakban hibabejelentések fogadása, az elhárítással kapcsolatos feladatok koordinálása, az ügyeletes szerelők operatív irányítása.
• Üzemzavar esetén a szükséges riasztások megtétele, azonnali döntéshozatal a végrehajtandó beavatkozásokról.
• Üzemviteli napló vezetése, napi és havi jelentések készítése a távhőrendszeren történt eseményekről és műszaki beavatkozásokról, valamint a távfelügyelet által gyűjtött paraméterekről.

A munkakör betöltésének feltételei:

• Felsőfokú műszaki végzettség (gépészmérnök, villamosmérnök)
• 12 órás műszakok vállalása (nappalos: 7–19 óra / éjszakás: 19–7 óra)
• MS Office ismeretek
• Jó kommunikációs készség
• Pontos precíz munkavégzés
• Önálló problémamegoldás mellett csapatmunkára való képesség

Elbírálásnál előnyt jelent:

• Épületgépész szakirány
• Hasonló munkakörben szerzett tapasztalat

A jelentkezéseket fényképes önéletrajz formájában várják a hr@petav.hu címre.

(x)

Hirdetés