A listavezetőt győzte le a PVSK

Pécsett fogadta a PVSK az éllovas Alba Fehérvár együttesét a Magyar Férfi Kosárlabda NB1 14. fordulójában, december 22-én. A pécsiek óriási meglepetésre, kiváló játékkal legyőzték sokkal esélyesebb ellenfelüket.

Bravúros és megérdemelt. Ez a két szó juthat először eszébe azoknak akik látták a mérkőzést. Tóthék ismét remekeltek az oroszlánbarlanggá váló Lauber Dezső Sportcsarnokban.

A hét közben még csúfos vereséget szenvedő baranyai fiúk össze tudták szedni magukat szombatra és ezzel a gyönyörű győzelemmel kedveskedtek Karácsonyra a pécsi kosárszeretőknek.

Pedig a meccs elején igazi erődemonstrációt tartott a fehérvári együttes. Hollis vezetésével hamar előnyre tettek szert. Ekkor biztosan kevesen gondolták, hogy a fiatal pécsi játékosok tapasztalt veteránokat meghazudtoló nyugalommal –  kétségbeesés helyett –  a második negyed közepére átveszik a vezetést. Ha pedig már megszerezték az előnyt növelték is azt a félidő végéig: 51-39. A vendégek látszólag nem tudtak mit kezdeni a PVSK zónavédekezésével, támadó oldalon pedig Bíróék biztos kézzel értékesítették a triplákat.

A második félidőben sem rezelt be listavezető  ellenfelétől a hazai csapat. Bár az Alba egyre jobban belejött a játékba, Legion vezérletével tartotta magát a Panthers. A végén már egész pályás letámadást alkalmazó vendégek még fel tudtak jönni 6 pontra valamivel több mint egy perccel a vége előtt, de a higgadt Loesing irányításával a pécsiek már nem tékozolták el előnyüket. 92-84-re, bravúros játékkal nyertek tehát a pécsiek az év utolsó mérkőzésén

A PVSK legközelebb január 5-én lép pályára Szombathelyen, itthon csak 19-én láthatjuk majd őket a Jászberény ellen.

PVSK– Alba Fehérvár 92-84 (21-24, 30-15, 22-22, 19-23)

PVSK: Loesing 26/12, Kovács P. 10/3, Legion 17, Tóth N. 11/3, Hendley 12. Csere: Bödör 2, Halász -, Bíró O. 14/12, Nagy K. -Vezetőedző: Csirke Ferenc

Kipontozódott. Hendley (39.p.)

Alba Fehérvár: Moore 8, Supola 15/12, Hollis 24/6, Szabó Zs.10, Keller Á. 11. Csere: Wood 13/9, Lekli -, Medve -, Juhos -, Bódi 2. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav