Hosszú Katinka amerikai egyetemi rekordot úszott

Több mint két másodpercet javítva a korábbi legjobb eredményen amerikai egyetemi csúccsal nyerte a 400 yardos vegyesúszás döntőjét Hosszú Katinka az Egyesült Államok felsőfokú tanintézményeinek Auburnben zajló bajnokságán.

A Dél-kaliforniai Egyetemet erősítő magyar kiválóság 3:56.54 perc alatt ért célba, hatalmas fölénnyel diadalmaskodva a szám fináléjában – osztotta meg a családtól származó hírt Kiss László szövetségi kapitány az MTI-vel szombaton. A szakvezető hozzátette: örül, hogy a londoni nyári olimpiára készülő világbajnoknő nagyszerű állapotban van a májusi, debreceni Európa- bajnokság előtt, amelyen szintén indul.

Hosszú Katinka az amerikai bajnokságon 200 yardos vegyesúszásban is rajthoz állt, s ott a fináléban a második lett.