Itt a harmadik magyar arany: Kopasz Bálint olimpiai bajnok!

A tokiói olimpiai kajak-kenu döntőinek első napján, fantasztikus versenyzéssel szerzett aranyérmet Kopasz Bálint a férfi kajak egyesek 1000 méteres fináléjában. Ugyanitt Varga Ádám ezüstérmes lett.

Ahogyan az általában lenni szokott, az olimpiai kajak-kenu versenyével együtt beindult a magyar küldöttség nagyipari éremgyártása is.

A férfi kajak egyesek 1000 méteres döntőjében mindjárt két honfitársunknak is szurkolhattunk, hiszen 2019 világbajnoka, Kopasz Bálint, és Varga Ádám is ott volt a startgépben. És ha már ott voltak, olyan jó eredményt értek el ketten, aminél jobbat nem is lehet.A tokiói olimpiai kajak-kenu döntőinek első napján, fantasztikus versenyzéssel szerzett aranyérmet Kopasz Bálint a férfi kajak egyesek 1000 méteres fináléjában. Ugyanitt Varga Ádám ezüstérmes lett.

Kopasz közel egy hajónyi előnnyel, olimpiai csúccsal siklott be az első helyen, így Szilágyi Áron és Milák Kristóf után megszerezte a magyar ötkarikás küldöttség harmadik aranyérmét, Varga Pedig óriási hajrával végül másodikként ért célba. Mivel a két magyar érmes még csupán 24 illetve 21 évesek, sok szép eredmény van még előttük. Külön emeli Kopasz első helyének értékét, hogy ebben a számban legutóbb 53 évvel ezelőtt, 1968-an született magyar arany.

A női kajak kettesek 500 méteres versenyében is volt okunk az örömre, hiszen a Kozák Danuta-Bodonyi Dóra duó bronzérmes lett, míg a másik magyar egység, a Csipes Tamara-Medveczky Erika páros negyedikként ért céla. Kozák ezzel az eredménnyel az érmek számában beérte Egerszegi Krisztinát, ezzel pedig már minden idők ötödik legeredményesebb olimpikonja. És még hátravan két versenyszáma is.

Fotó: AFP / Luis Acosta