A férfi kajak egyesek 200 méteres döntőjében aratott rajt-cél győzelmet Tótka, ezzel megszerezte a magyar küldöttség ötödik aranyár Tokióban.

Három fináléban is érdekeltek voltak a magyar kajak-kenusok ma hajnalban a tokiói olimpián. A férfi K-1 200 méteres döntőjében mindjárt ketten is. Tótka Sándor nagyon jól kapta el a rajtot, ez pedig a sprint távon az álmoskönyvek szerint aranyat ért. Ezúttal szó szerint! Tótka ugyanis, ha már az élen kezdett, ott is maradt, és megnyerte élete első olimpiai bajnoki címét. A futam másik magyar résztvevője, Csizmadia Kolos kicsit lassabban kezdett ugyan, de a végére felgyorsult, így az előkelő negyedik helyen csapott célba.

A női kajak egyesek 500 mteres döntője is hozott egy magyar érmet, Csipes Tamara ugyanis remek tempót evezve a másodikként ért célba. A szám legendája, Kozák Danuta ezúttal negyedik lett.

Szintén hajszállal maradt le a dobogóról a férfi kajak kettesek 1000 méteres fináléjában a Nádas Bence-Kopasz Bálint párosunk, akik negyedik helyen zárták a döntőt.