kedd, április 23, 2024
KezdőlapHírzónaKizárták Jakabosékat + Szavazás!

Kizárták Jakabosékat + Szavazás!

Frissítve (augusztus 03. 13:37)

Kizárták a Verrasztó Evelyn, Sztankovics Anna, Jakabos Zsuzsanna, Dara Eszter összeállítású négyest a női 4×100 méteres vegyesváltó pénteki versenyéből a londoni olimpián.

A magyar staféta amúgy sem jutott volna döntőbe, mert az első előfutamban utolsóként ért célba.
A váltó tagjai az MTI érdeklődésére nem tudták megmondani, hogy melyikük váltott rosszul, a harmadik ember Jakabos Zsuzsanna és a negyedik Dara Eszter is saját hibáját valószínűsítette. Mindketten úgy érezték, korán ugrottak vízbe a váltásnál.
Ezzel együtt vélhetően Jakabos hibázott, legalábbis a hivatalos eredményközlésben tőle kezdődően nem szerepel eredmény a magyar kvartett mellett.

Frissítve (augusztus 02. 15:49)

Sikerült elérnünk telefonon Csonka Zsófiát.

[iframe id=65829 ]

Frissítve (augusztus 01. 21:21)

Jakabos Zsuzsi hetedik lett a 200 pillangó döntőjében. Kár, hogy az előfutamban jobb időt ért el.

Frissítve (augusztus 01.17:17)

Csonka Zsófia a hatodik helyen végzett a női sportpisztolyosok között a londoni olimpia szerdai versenynapján.A pécsi lövő az alapversenyből 584 körrel a hatodik pozícióban jutott be a fináléba, melyben a negyedik helyen is állt, de végül 200,0 körös döntőjével, 784 körös eredménnyel hatodik lett. A magyar versenyző pályafutása harmadik olimpiáján szerepelt, s most először jutott döntőbe. Londonban a légpisztolyosok között a 16. lett.

Frissítve (augusztus 01. 15:00)

Csonka Zsófia nagyszerű teljesítménnyel, a hatodik helyen bejutott a női sportpisztolyosok döntőjébe a londoni olimpia szerdai versenynapján.

A pécsi versenyző – aki vasárnap légpisztolyban 16. volt – a 30+30 lövéses alapverseny első, lassú felét 291 körrel a tizedik helyen zárta, a gyors szakaszban aztán nagyon szép sorozatokat produkált, s 293 kört ért el. Az 584 körös eredmény hatodik helyet ért a számára.

Csonka a 16 órakor kezdődő, 20 lövéses finálét úgy kezdheti meg, hogy van esélye az éremszerzésre, mert ugyan az alapot olimpiai rekordot jelentő 591 körrel megnyerő dél-koreai Kim nagyon messze van tőle, ám a második helyen álló thaiföldi Pruckasorn csupán két körrel előzi meg. A harmadik helyen pedig hármas holtverseny van előtte, 585 körrel.

Frissítve (augusztus 01. 21:19)

Jakabos Zsuzsi a 200 pillangó döntőjében a hetedik helyen végzett. Kína győzelem.

Frissítve (augusztus 01. 13:24)

Kilencedik lett a női 4×200 méteres magyar gyorsváltó. A Mutina Ágnes, Jakabos Zsuzsanna, Hosszú Katinka, Verrasztó Evelyn összeállítású női 4×200 méteres gyorsváltó kilencedik helyen végzett a londoni olimpia szerdai versenynapján.

A magyar négyes a második futamban indult, az első ember, Mutina kissé lemaradt, de Jakabos feljött a harmadik helyre, s ezt a pozíciót Hosszú megtartotta, míg Verrasztó negyedikként csapott célba 7:54.58 perccel. Ez az idő két századdal volt gyengébb, mint a még éppen döntős, nyolcadik helyezett japán stafétáé.

Frissítve (augusztus 01. 13:10)

Csonka Zsófia 291 körrel a tizedik helyen végzett 30 lövés után a sportpisztolyosok alapversenyében a londoni olimpia szerdai versenynapján, így nem került be a délutáni nyolcas döntőbe. A fináléba jutásról a 292 körrel zárók szétlövéssel döntöttek.

A pécsi versenyző – aki vasárnap az erősebbik számában, légpisztolyban 16. volt – jól kezdett, az első tíz lövés után a negyedik helyen állt (98 kör), ám a következő sorozatban négyszer is hibázott (96), így visszacsúszott a 12. helyre. A záró harmadban is volt három rontása (97), emiatt épphogy lemaradt a szétlövésről, az esetleges döntőbe kerülésről.

A finálé 14:30-kor kezdődik.

Frissítve (július 31. 22:17)

„Azt hiszem, életem második legjobb idejét úsztam most, és még jobb is lehetett volna, ha a benyúlás sikerül. Kiúsztam magam, de holnap este megpróbálok tovább javulni, remélem, sikerül. Most nagyon boldog vagyok, mivel életem első egyéni döntőjét úszhatom olimpián” – nyilatkozta Jakabos Zsuzsanna az MTI-nek.

Frissítve (július 31. 21:10)

Jakabos Zsuzsi ötödik helyen zárt 200 pillangón, így döntőt úszhat. A pécsi sportoló fantasztikusan úszott az elődöntőben, futamában a harmadik helyet szerezte meg. (Hosszú Katinka ebben a számban a 9. helyen végzett.)

A csodaszép sportolónőt egyébként az amerikai COED Magazine az olimpia legszexibb nőjének tartja. Mi is. KLIKK!

Frissítve (július 31. 12:07)

Hosszú Katinka összesítésben a negyedik, Jakabos Zsuzsanna pedig az ötödik legjobb idővel bejutott az elődöntőbe 200 méteres pillangóúszásban a londoni olimpián.

A 400 m vegyesen negyedik helyezett Hosszú a harmadik futamban indult, ahol 2:07.75 perces idővel második lett. Jakabos ezt követően, az utolsó előfutamban lépett a rajtkőre, és 2:07.79-es idejével harmadikként csapott célba. Az elődöntőket magyar idő szerint 20:57-től rendezik.

Frissítve (július 30. 22:25)

Nyilatkozott Cseh és Biczó

Biczó Bence: „Botrány, már megint a benyúláson múlott, nem jött ki jól a fal. Az első száz rendben volt, jó volt, az utolsó húsz méter viszont pocsék. Nem tudom, mért, erre kell választ találnom.”

Cseh László:  „Nagy sz.r volt az egész, nem tudok mit mondani… A karom nem működött, életem legrosszabb versenye volt. Lehet, hogy megérdemlem…”

Frissítve (július 30. 22:06)

Biczó lemaradt a 200 pillangó döntőjéről

Biczó Bence és Cseh László sem jutott be a 200 méteres pillangóúszás döntőjébe hétfőn a londoni olimpián, előbbi összesítésben a 9., utóbbi pedig a 12. helyen zárt.

Mindkét magyar a második elődöntőben szerepelt, a Pekingben ezüstérmes Cseh 1.55.88-as idővel a hetedik, míg Biczó 1:55.36-tal az ötödik lett. A legjobb idővel (1:54.25) a japán Macuda Takesi jutott a fináléba.

Frissítve (július 30. 14:55)

Sikerült elérnünk Csonka Zsófiát Londonban. A sportolónő nyilatkozott a Pécs TV-nek:

[iframe id=65788 ]

Frissítve (július 30. 11:41)

Biczó Bence a legjobb 16 közé jutott délelőtt 200 méter pillangón. Este jön az újabb kör, amikor már a döntőbe jutásért küzdenek. Cseh Laci szintén továbbjutott.

Frissítve (július 29. 11:44):

Csonka 16. lett női légpisztolyban

Csonka Zsófia 381 körös teljesítménnyel a 16. helyen végzett a női légpisztolyosok mezőnyében, így nem jutott be a nyolcas döntőbe a londoni olimpia vasárnapi versenynapján.

A Királyi Tüzérségi Laktanyában rendezett délelőtti alapversenyben az Európa-bajnoki második pécsi sportlövő az első körben 98, a másodikban 96 kört lőtt, ezzel sokáig előkelő – döntőt érő – helyen állt. A harmadik felvonásban – mivel 94 kört lőtt – visszacsúszott, majd a záró etapban 93-at, ezzel pedig elszálltak finálés reményei.  Az alapversenyt a Pekingben is aranyérmes kínai Kuo Ven-csün (Guo Wenjun) nyerte 388 körrel. A finálé 12:45-kor kezdődik.

Korábban írtuk:

Jakabos Zsuzsa kilencedik időt úszta női 400 méter vegyes előfutamában, így nem lesz ott a szombat esti döntőben. Hosszú Katinka a harmadik idővel azonban éremesélyes.

Jakabos Zsuzsanna

Pécsiek az olimpián

Július 27-én, pénteken tartják Londonban, az Olimpiai Stadionban a XXX. Nyári Olimpiai Játékok hivatalos megnyitóját. A magyar idő szerint 22 órakor kezdődő gálán Jakabos Zsuzsanna, az ANK Úszóklub versenyzője nem vehet részt, hiszen egyik versenyszámát már a játékok első napján rendezik, így a pécsiek közül először a csinos úszónőért izgulhatunk.

A már harmadik olimpiájára készülő Jakabos mellett Pécsnek két debütáló olimpikonja is van. Biczó Bence először vesz részt a játékokon; a tizenkilenc éves sportoló július 30-án, hétfőn a 200 pillangó előfutamán és elődöntőjén áll rajthoz, a döntőt pedig kedden este rendezik.

Biczó Bence

Financsek Gábor, szintén a Pécsi Sport Nonprofit Zrt. úszója ugyancsak először vesz részt az olimpián, a 4×100 méteres vegyes váltó tartalék versenyzője akkor állhat rajtkőre, ha Gyurta Dániel valamiért nem tudja vállalni az indulást.

Csonka Zsófia

Csonka Zsófia, a PSN Zrt. sportlövője július 29-én és augusztus 1-jén áll lőállásba női lég- és sportpisztoly számokban.
A pécsi sportolók rövid olimpiai beszámolóit, Londonban készített fotóit folyamatosan frissítve megtekinthetik a www.psnzrt.hu oldalon.

Pécsi olimpikonok szereplése az olimpián (GMT szerint, az időeltolódás miatt Magyarországon egy órával később kezdődnek az események. Az elődöntők, döntők továbbjutás esetén.)