Pécsi fakereskedő találta ki az utasbiztosítást

Az utasbiztosítás hungarikum. A terméket ugyanis Cserkúti Engel Miksa pécsi fakereskedő alkotta meg 1907-ben azt követően, hogy egy svájci vasútállomáson egy mozdonyból kipattanó szikra felgyújtotta a bőröndjét, és a vasúttársaság elzárkózott a kártérítés megfizetésétől. Ennek ellenére a magyarok csupán 30-40 százaléka köt utasbiztosítást.

Miközben már napi néhány száz forinttól elérhető volna a szolgáltatás – mondta az M1 aktuális csatorna műsorában utasbiztosítási szakértő.

A magyar piac fejlődési potenciálját mutatja, hogy az Európai Unió átlagában a külföldre utazók 80-90 százaléka rendelkezik utasbiztosítással – közölte Szabó Tamás.

Tájékoztatása szerint a klasszikus baleset-, betegség- és poggyászbiztosításon túl a prémium termékek autós segítségnyújtási csomagot is tartalmazhatnak vagy fedezetet nyújthatnak egy családtag kórházi kezelése esetén a többiek meghosszabbított kinntartózkodásának a költségeire is.

Felhívta a figyelmet arra, hogy a leggyakoribb nyári sérülések a fürdőzéssel kapcsolatosak, ilyen a medúzák csípése, illetve az éles tengeri sziklák okozta sebek. Gyakori a fülgyulladás és a bokaficam is – tette hozzá.

Jelezte, hogy amennyiben valaki úgy dönt, hogy meghosszabbítja nyaralását, a biztosítás is meghosszabbítható online a szolgáltatók honlapján.

hirdetés
Uránia Mozi

Hirdetés