Hirdetés

Márciusban indult útjára az a városi projekt, amelynek keretében közösségi programokat, rendezvényeket, akciókat szerveznek. 

A Pécsi Helyi Akciócsoport Egyesület példamutató, kezdeményező közösségi akcióként a Pécsi Állatkert nőstény perzsa leopárdjának örökbefogadása mellett döntött, mellyel nemcsak az állatkertet támogatja, hanem az Európai Fajmegmentő Programot is, ugyanis a perzsa leopárd egyike azon állatoknak, amelyeket az európai állatkertek összehangoltan, az Európai Fajmegmentő Program keretein belül tartanak és tenyésztenek.

A projektet Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzatával konzorciumban megvalósító Pécsi Helyi Akciócsoport Egyesület az örökbefogadást saját forrásból valósította meg, és a projekt célkitűzéseire, a közösségi szerepvállalásra kívánja felhívni vele a figyelmet.

Az állatkert megnyitása óta nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy az állatkertek fajmegőrző keretét kiemelten kezeljük és ebben számos helyi civil szervezet, vállalkozás és magánszemély van segítségünkre, akik állatok örökbefogadásával járulnak hozzá a nálunk élő állatok takarmányozásához, kifutóinak fejlesztéséhez. Nagy örömmel fogadtuk a Pécsi Helyi Akciócsoport támogatását, melynek köszönhetően a perzsa leopárd esetében is minél inkább meg tudunk felelni a fajmegmentő- és tenyészprogram iránymutatásainak – mondta Siptár Dávid a Pécsi Állatkert igazgatója.

„A helyi identitás és kohézió erősítése Pécs városában” című projekt a helyi közösségek fejlesztése mellett a helyi társadalmi szerepvállalás erősítését tűzte ki célul, melyhez a Pécsi Helyi Akciócsoport a perzsa leopárd örökbefogadásával kíván példát mutatni – mondta Őri László, Pécs város alpolgármestere.

Haffner Tamás a Pécsi Helyi Akciócsoport igazgatója örömét fejezte ki, hogy az elmúlt egy évben több pécsi szervezettel, így a Pécsi Állatkerttel is szoros együttműködést tudott kialakítani a Pécsi Helyi Akciócsoport. Felhívta a figyelmet arra, hogy „A helyi identitás és kohézió erősítése Pécs városában” című projekt keretében júliusban indul a helyi közösségek, civil szervezetek és a lakosság körében végzendő kérdőíves felmérés, melynek célja, hogy a helyi igényeket minél jobban felmérve lehessen kialakítani a következő években a pályázat keretében megvalósuló programok kavalkádját.

Hirdetés

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét