13 C
Pécs
péntek, április 19, 2024
KezdőlapHírzónaBelföldRemek meccsen 1 pontot szerzett a válogatott a lengyelek elleni vb-selejtezőn

Remek meccsen 1 pontot szerzett a válogatott a lengyelek elleni vb-selejtezőn

Nagyon közel járt a bravúrhoz a magyar labdarúgó válogatott, amely a világbajnoki selejtezők első mérkőzésén végül hatgólos meccsen játszott döntetlent Lengyelország ellen hazai pályán.

Szoboszlai Dominik, és Holender Filip nélkül volt kénytelen nekiugrani a vb-selejtezők rajtjának Marco Rossi válogatottja, amely a papíron esélyesebbnek számító lengyeleket fogadta az első meccsen.

A két alapember hiánya azonban olyannyira nem látszott meg, hogy már a 6. percben vezetést szerzett a magyar csapat Sallai révén. Bár az első félidő nagyobbik részében masszív mezőnyfölényben játszott Lengyelország, helyzetig azonban képtelenek voltak eljutni Lewandowskiék.

A szünet után nem sokkal pedig jött a második magyar gól is, ezúttal a csapatkapitány, Szalai volt eredményes. És 2-0 után sem tűnt úgy, hogy rá akarna ülni az eredményre Magyarország. Ennek ellenére, a 60. perc környékén jött bő egy percnyi rövidzárlat, és a pillanatokkal korábban csereként beálló két lengyel játékos, Piatek és Jozwiak a semmiből egyenlített.

A hajrában aztán úgy tűnt, jön a slusszpoén, Lang ugyanis gólpasszt csúsztatott Orbán elé. Azonban Lewandowski gondoskodott arról, hogy ne lehessen maradéktalan a hazai öröm, újfent egyenlíteni tudtak a lengyelek.

Játékban a magyar válogatott nagyon pozitív képet mutatott, azonban a három kapott gól megmutatta, hogy sokkal több fegyelemre, és figyelemre lesz szükség a selejtezők folytatásában.

Magyarország–Lengyelország 3-3 (1-0)

Labdarúgó-világbajnoki selejtező, Budapest, Puskás Aréna, zárt kapuk mögött. V.: Felix Brych (Mark Borsch, Stefan Lupp) – németek.

Magyarország: Gulácsi – Fiola, Orbán, Szalai A. – Lovrencsics (Nego, 66.), Kleinheisler, Nagy Á., Kalmár (Sigér, 81.), Hangya (Lang, 66.) – Sallai (Varga K., 72.), Szalai Á. Szövetségi kapitány: Marco Rossi.
Lengyelország: Szczesny – Bereszynski, Bednarek, Helik (Glik, 59.), Reca (Rybus, 79.) – Szymanski (Jozwiak, 59.), Krychowiak, Moder (Piatek, 59.), Zielinski – Lewandowski, Milik. Szövetségi kapitány: Paulo Sousa.

Gólok: Sallai (6.), Szalai (53.), Orbán (78.) ill. Piatek (60.), Jozwiak (61.), Lewandowski (82.).

Kiállítva: Fiola (94.)

Fotó: MTI / Szigetváry Zsolt