5 C
szerda, április 24, 2024
KezdőlapHírzónaSzáguldott a pécsi gyors

Száguldott a pécsi gyors

Michelisz Norbert a nyolcadik helyen zárta a túraautó-világbajnokság (WTCC) magyarországi fordulójának vasárnap délután rendezett második futamát a Hungaroringen.

A Zengő Motorsport pilótája kora délután második volt az első versenyen, így a két futamon összesen 22 pontot szerzett, s az összesítésben előrelépett a 12. helyről a tizedikre.

A második futam egy nagy balesettel indult, az első körben a kettes és a hármas kanyar közötti rövid szakaszon az olasz Gabriele Tarquini Hondája keresztbe állt, majd a gumifalnak ütközött, ahonnan gyakorlatilag „visszapattant” a pályára úgy, hogy nekicsapódott az éppen ott haladó Michelisz autójának. A magyar pilóta Hondája látszólag nem sérült meg komolyabban, de a nyolcadik helyről elrajtolt 28 éves versenyző az ütközés nyomán visszaesett a 11. pozícióba. A pálya megtisztításának idejére a versenybíróság beküldte a biztonsági autót, amely mögött két kört tett meg a mezőny.

Michelisz az újraindítást követően – a több tízezer lelkes magyar szurkoló buzdításától kísérve – sorra előzte riválisait, nyolc körrel a leintés előtt már nyolcadik volt, ám az előtte haladó „ötösfogatot” inkább csak követni tudta, mert bár néhányszor megpróbálkozott az előzéssel, előrébb lépnie nem sikerült.
A versenyt a vb-címvédő brit Robert Huff nyerte a marokkói Mehdi Bennani és a szintén brit Alex Macdowall előtt.

A WTCC betétfutamaként rendezett – együléses formaautókat felvonultató – AutoGP kategória délutáni második futamán Kiss Pál Tamás a délelőtti versenyhez hasonlóan az ötödik helyen zárt a 16 fős mezőnyben.
A WTCC következő fordulójára Ausztriában, a Salzburgringen kerül sor május 19-én.