4 C
szerda, április 17, 2024
KezdőlapHírzónaBelföldTartalékosan is pontot szerzett a válogatott Szerbia ellen

Tartalékosan is pontot szerzett a válogatott Szerbia ellen

Több alapembert nélkülözve is jól futballozott a magyar labdarúgó-válogatott Szerbia ellen, és bár az ellenfél szerzett vezetést, végül pontot tudott szerezni Marco Rossi csapata.

Nem volt könnyű dolga a magyar válogatottnak a Szerbia elleni Nemzetek Ligája találkozóra készülve. A koronavírusos Marco Rossi kapitánynak ugyanis nélkülöznie kellett Gulácsi Pétert, Willi Orbánt, Sallai Rolandot, Fiola Attilát, Szalai Attilát, Lovrencsics Gergőt ás Szalai Ádámot is. Az eltiltások, sérülések, és karanténszabályok miatt kieső alapemberek mellett ráadásul sem Rossi, sem az Izland elleni meccs óta szintén pozitív teszteredményt prudukáló segítője, Cosimo Inguchio nem lehetett ott a padon. Végül az U21-es válogatott edzője, Gera Zoltán meccselhetett Szerbia ellen.

A sok-sok nehézség ellenére a válogatott egészen jó játékkal rukkolt elő. Az első negyed órában sokat birtokolták a labdát Szoboszlaiék, helyzetekig is jutottak – nagy kár, hogy a szerbek az első lehetőségüket azonnal gólra váltották a 17. percben. Ez azonban nem okozott törést a mieink játékában. Szoboszlai és Kalmár is nagyon élt a pályán. Előbbi számos lövéssel, utóbbi pazar cselekkel és passzokkal hívta fel magára a figyelmet. A félidő végén góllá is érett a jó játék. Egy csodás Kalmár-Nikolics összjáték után előbbi került ziccerbe, és nem is hibázott.

Megérdemelt volt ez a gól, és a szünetben bízni is lehetett abban, hogy akár a győzelem is összejöhet.

A második félidő azonban már kicsit visszafogottabb játékot hozott. Bár nálunk, és a szerbeknél is akadtak helyzetek, újabb gól már nem esett, maradt az 1-1.

Mivel Törökország a csoport másik meccsén megverte az oroszokat, a jövő szerdai, törökök elleni meccsen a magyar csapat úgy léphet pályára, hogy egy pontszerzés már biztos csoport-második helyet jelent. De, ha az utolsó körben több pontot szerez Magyarország, mint közben Oroszország a szerbek ellen, akkor a kvartett élén zárhatná a Nemzetek Ligáját Marco Rossi együttese.

Magyarország–Szerbia 1-1 (1-1)

Labdarúgó-Nemzetek Ligája. Puskás Aréna, zárt kapuk mögött. V.: Glen Nyberg (Hallin, Söderqvist) – svédek.

Magyarország: Dibusz – Kecskés, Lang, Botka – Bese (Gyurcsó, 78.), Nagy Á., Sigér (Nego, 57.), Holender (Hangya, 68.) – Szoboszlai (Schäfer, 78.), Kalmár – Nikolics (Könyves, 57.). Megbízott kapitány: Gera Zoltán.

Szerbia: Dimitrovics – Milenkovics, Szpajics, Gudelj – Radonjics (Vlahovics, 79.), Lazovics (Gacsinovics, 57.), Lukics, Makszimovics (Grujics, 62.), Risztics (Mladenovics, 62.) – Jovics, Tadics (Milinkovics-Szavics, 79.). Szövetségi kapitány: Ljubisa Tumbakovics.

Gólok: Kalmár (39.), ill. Radonjics (17.).

A csoport másik meccsén: Törökország–Oroszország 3-2

A csoport állása az utolsó forduló előtt:

1. Oroszország 8 pont (9-7), 2. MAGYARORSZÁG 8 (5-4), 3. Törökország 6, 4. Szerbia 3