Hirdetés

„BioRoadshow – Posztold a komposztot” címen hirdet alkotói pályázatot az önkormányzat és a Pécsi Kommunikációs Központ. Az óvodásoknak és általános iskolásoknak szóló verseny célja a komposztálás, a tudatos fogyasztás és a fenntartható gazdálkodás népszerűsítése.

A bolygó erőforrásainak felelős felhasználása kiemelt fontosságú cél mind a mai, mind a következő generációk életében. Az önkormányzat és a Pécsi Kommunikációs Központ Kft. ezért a levegőminőség javítását célzó HungAIRy LIFE integrál projekthez kapcsolódva szemléletformáló versenyt hirdet.

A „BioRoadshow – Posztold a komposztot” című pályázattal a fenntartható gazdálkodás és a tudatos fogyasztás meghatározó elemét, a komposztálást kívánják népszerűsíteni. A komposztálás széleskörű megismertetésének egyik legfontosabb célja, hogy a korábbi évtizedekben berögzült kertihulladék-égetés helyett a kerttulajdonosok környezettudatosabb módját válasszák a zöldhulladék kezelésének.

A versenyben pécsi iskolák 2020/2021-es tanév 6. osztályos tanulói, valamint kis és középső csoportos pécsi óvodások vehetnek részt.

Az általános iskolások két kategóriában, fényképes vagy (mobilkamerával készült) videós alkotással pályázhatnak.

[su_box title=”Részletek az általános iskolások pályázatáról” style=”glass” box_color=”#30c125″ radius=”2″]Egy osztály mindkét kategóriában küldhet be pályaművet. Osztályonként maximum egy, legalább 2-5 MB méretű fotót és egy MP4-formátumú videófájlt lehet a pályázatra benyújtani. [/su_box]

Az óvodások egy-egy komplex, rajzos elemekre épülő alkotással pályázhatnak.

[su_box title=”Részletek az óvodások pályázatáról” style=”glass” box_color=”#30c125″ radius=”2″]Az óvodások pályaművei bármekkora méretű, keret (paszpartu) nélküli felület(ek)re készülhetnek, tetszőleges rajztechnikával. Nevezni az alkotásokról készített, szintén legalább 2-5 MB méretű fotó, vagy egy maximum 5 elemes fotósorozat beküldésével lehet.[/su_box]

Az elkészült művek célja, hogy a pályázók – óvodások és iskolások egyaránt – bemutassák a komposztálás szerepét és/vagy folyamatát és/vagy fontosságát a mindennapi életünkben.

A versenyműveket az [email protected] e-mail címre kell elküldeni.

[su_box title=”Hogyan kell elküldeni a pályaműveket?” style=”glass” box_color=”#30c125″ radius=”2″]A beküldött pályamű címéhez alsókötőjellel hozzá kell csatolni a pályázó iskola/óvoda nevét, és hogy melyik osztály/csoport pályázik (például: alkotascime_aziskolaneve_6A, illetve alkotascime_aziskolaneve_almacsoport).[/su_box]

Az óvodások pályaműveinek beküldési határideje: június 21.

Az iskolás pályaművek beküldési határideje: 2021. június 7.

A pályázatnak köszönhetően a gyerekek sokat tanulhatnak a komposztálásról

A pályázatokat egy hulladékgazdálkodással foglalkozó és kommunikációs szakemberekből álló zsűri bírálja el.

  • Az óvodai pályázatok eredményhirdetésének várható időpontja: 2021. június 21.
  • Az iskolás pályázatok eredményhirdetésének várható időpontja: 2021. június 14.

Valamennyi érdeklődő és érdemi pályaművet benyújtó oktatási intézmény komposztládát nyer, amit szeptemberben helyeznek ki.

[su_box title=”Motivációs levélre is szükség lesz” style=”glass” box_color=”#30c125″ radius=”2″]Fontos, hogy a pályaműveket ki kell egészíteni egy motivációs levéllel a pályázókat képviselő tanár/óvónő részéről, amiben röviden megfogalmazzák, hogy az intézmény felelősséget vállal az átadott komposztláda használatáért. [/su_box]

A legjobb pályaműveket benyújtó 5 iskola és 3 óvoda nyertes osztályai/csoportjai számára a BioRoadshow keretében – szeptemberben és októberben – a város hulladékgazdálkodásával, valamint komposztálással foglalkozó intézményeinek szakemberei mutatják be munkájukat, és vezetik be a gyerekeket a komposztálás rejtelmeibe. Az előadásaikat követő BioRoadshow-kvízen legjobb eredményt elérő osztály/csoport 2 hétre örökbe fogadhatja a Compocity egyedülálló magyar ökorobotját, amivel egyszerűvé, szórakoztatóvá és látványossá válik a komposztálás mindennapos gyakorlata.

A Compocity egy egyedülálló magyar dizájntermék és szolgáltatás

A LIFE IP HUNGAIRY (LIFE17 IPE/HU/000017) projekt az Európai Unió LIFE programjának támogatásával valósul meg.

Hirdetés