Egy hétre Pécsre költözik Amerika

Május 7-e és 11-e között rendezik meg idén a város egyik legrégebb óta, közel 20 éve sikerrel futó hagyományos, tudományos konferenciával egybekötött kulturális programsorozatát, az Ibero-Amerika Hetet! A rendezvényre 17 ország 37 egyeteméről 150 előadó érkezett.

A Pécsi Tudományegyetem Ibero-Amerika Központja immáron 19. alkalommal rendezi meg a spanyol-portugál nyelvvilág, azaz az ezeket a nyelveket beszélő európai és latin-amerikai országok érdekességeit bemutató hagyományos tudományos-kulturális rendezvénysorozatát az Ibero-Amerika Hetet, melynek célja továbbá Magyarország, Közép-Európa és az ibero-amerikai világ oktatási és kulturális kapcsolatainak, egyetemi-tudományos együttműködéseinek elősegítése. Az idei programot az egyetem újfent a Pázmány Péter Katolikus Egyetemmel karöltve hozta tető alá. A rendezvényre 17 ország 37 egyeteméről 150 előadó érkezett.

Sok külföldi előadó érkezett Pécsre

A „68 szelleme – 1968–2018: Fél évszázad változásai és átmenetei a világban és Ibero-Amerikában” című konferenciát és a május 7-től 11-ig tartó eseménysort Páva Zsolt, Pécs polgármestere nyitotta meg. A városvezető kiemelte, hogy az Ibero-Amerika Hét egy komoly, nagy presztízsű, hagyományos esemény a városban, melynek közvetett célja, hogy a résztvevők megismerjenek más, távoli kultúrákat.

– A spanyol-portugál kultúra nagyon meghatározó, Magyarországon pedig egyre nagyobb az igény annak minél részletesebb megismerésére, hiszen a hazai kultúra az ibero-kultúrával nem direkt, csupán a germán és a francia kultúra szűrőjén keresztül kerülhetett kapcsolatba. Ez a konferencia ezen a helyzeten segít, itt ugyanis az érdeklődők közvetlenül megismerhetik ennek a kultúrának az érdekességeit – mondta a polgármester.

Páva Zsolt köszönti a konferencia résztvevőit

Zeller Gyula, a PTE rektorhelyettese köszöntőbeszédében elmondta, hogy a konferencia célja, hogy erősítse az egyetem nemzetközi kapcsolatait, és így hozzájáruljon ahhoz, hogy a jelenlegi több mint 4 ezer külföldi hallgatón felül még többen érkezzenek más országokból.

Bereczkei Tamás bölcsészkari dékán, a PTE Pszichológia Intézetének vezető professzora kiemelte, hogy a Fischer Ferenc, a Modernkori Történeti Tanszék professzora által létrehozott Ibero-Amerika Központ közel két évtizede gazdagítja a Bölcsészettudományi Kar szakmai kínálatát és sokszínűbbé teszi a kar életét, valamint emeli a presztízsét, a központban publikált nívós kiadványok és szövegek pedig – mint mondta – messze túlnyúlnak az ország határain.

Egy héten át tartanak az előadások és a programok

Tarrósy István, a PTE Politikatudományi és Nemzetközi Tanulmányok Tanszékének tanszékvezető-helyettese hangsúlyozta, hogy az Ibero-Amerika Központ fontos szerepet játszik a külföldi hallgatók számának növelését célzó munkában, valamint a nemzetközi kapcsolatok kialakításában és minőségük erősítésében is. Kiemelte, hogy véleménye szerint az Ibero-Amerikai Hét az egyetem által szervezett 3 hónapon át tartó egyedülálló Nemzetközi Tavasz-program egyik legfontosabb rendezvénye.

hirdetés
Uránia Mozi

Hirdetés