10 C
csütörtök, április 25, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletPMFC – Dorog: Négygólos győzelem a szezonnyitón

PMFC – Dorog: Négygólos győzelem a szezonnyitón

Első mérkőzését játssza vasárnap este a PMFC az NB II-ben, a Stadion utcában a Dorogi FC-t. A mérkőzésről élőben közvetítünk!

A hazai szurkolókon biztosan nem fog múlni az este: majdnem a teljes lelátó megtelt, és a B-közép is gondoskodik a hangulatról! Összesen mintegy 3500 néző látogatott ki a mérkőzésre.

A piros-feketék kezdő tizenegye:

Helesfay – Sági, Króner, Rácz, Katona – Grabant, Futó, Geiger, Óvári – Kónya, Tihanyi
Cserék: Keleti, Keresztes, Preklet, Batizi-Pócsi, Nikic, Hegedűs, Bartha

19.00: Elhangzott az első sípszó, rögtön az első percben óriásit kellett mentenie Helesfaynak egy mély indítást követően.

12. perc: GÓÓL! Futó beívelését követően Rácz fejelt a kapuba, VEZET A PMFC!

A szurkolók öröme az első gólnak

1-0!

20. perc: tizenegyeshez jut a Pécs egy büntetőterületen belüli buktatást követően, Óvári Zsolt pedig higgadtan értékesíti a büntetőt.

2-0!

29. perc: GÓL! Egy kiugratást követően visszagurításból nyugodtan gurított a kapuba Geiger Norbert, háromgólosra növelve a piros-feketék előnyét!

3-0!

32. perc: potyognak a gólok! Egy pécsi szögletet követően Sági Milán távoli lövése hullott a dorogi kapu jobb felső sarkába!

4-0!

41. perc: Helesfay újabb óriási védése, ezúttal lábszárral sikerült hárítani egy éles lövést.

45+2. perc: vége az első félidőnek.

46. perc: INDUL A MÁSODIK FÉLIDŐ!

49. perc: egy pontos középre adott labdából meg is lehetett volna az ötödik, ám a vendégek kapusa bravúrral hárított.

Harcosabban kezdi a második félidőt a Dorog, agresszívabb játékkal rukkoltak elő, bár igazán komoly lehetőséghez még nem jutottak.

A pécsi szurkolótábor közben fokozza a hangulatot: zeng a Hajrá, Munkás!

80. perc: egy gyönyörűen kidolgozott pécsi támadás végén ismét nagyot kellett hárítani a vendégek kapusának.

93. perc: VÉGE A TALÁLKOZÓNAK

A második félidő nem olyan szórakoztatónak, annál inkább küzdelmesnek volt mondható. Összességében a PMFC szervezettségben, játéktudásban is a Dorog fölé kerekedett, teljesen megérdemelt a magabiztos győzelem.