12 C
Pécs
péntek, április 19, 2024
KezdőlapPécs Aktuál8 hely, amit csak kívülről láthatsz

8 hely, amit csak kívülről láthatsz

Helyek, ahova tilos bemenni, de mindig is kíváncsiak voltunk hogyan néz ki belülről. Helyek, ahova csak akkor juthatunk el, ha külön kérvényezzük és nyomós indokunk van. Helyek, ahova talán soha nem fogunk eljutni. Megmutatjuk a pécsi hullaházat, börtönt, földalatti labirintusokat és még további tiltott helyeket, amit nem sokan láthattak még Pécsen.

Víztározó

A több mint 120 éves Damjanich úti víztározó labirintust tavaly nyitotta meg egy időre a Tettye Forrásház Zrt. a víz világnapja alkalmából, és a szerencsések akár be is mehettek és készíthettek néhány fényképet.

sára víztározó

sára víztározó2

sára víztározó3

——————————————————————————————————————————————–

Sörgyár

A Pécsi Sörfőzde Magyarország legrégebb óta működő sörgyára. A cég szervez gyárlátogatást, így a hely nem teljesen elzárt a nagyközönség szeme elől, ám az átlag pécsi nem látta még a helyiségeket belülről.

sára sörgyár2

sörgyár2

Sörgyár

——————————————————————————————————————————————–

Pezsgőház alatti pincerendszer

A Littke-család nevéhez fűződő, Cezar Pincészet tulajdonában levő ötszintes, két kilométer hosszú alagúthálózat, ahol a borok pihennek magántulajdon, és hacsak nem bor- vagy pezsgőkóstolóra érkeztünk, akkor nem nyerhetünk betekintést a földalatti helyiségbe.

sára pezsgőház alatti pincék3

sára pezsgőház alatti pincék2

sára pezsgőház alatti pincék1

——————————————————————————————————————————————–

Boncterem

A Pécsi Tudományegyetem Patológiai Intézetének bonctermében is biztosan kevesen jártak. Jobb is, hiszen a légkör rémálomszerű. Cikkünk több ízben készített interjút az ott dolgozókkal, Gyenei Tivadar boncsegéddel, valamint Dr. Vida Lívia rezidens kórboncnokkal.

sára kórbonctan

kórboncnoknő3
Dr. Vida Lívia rezidens orvos a Patológiai Intézetben
Gyenei Tivadar4
Gyenei Tivadar boncmester a Patológiai Intézetben

——————————————————————————————————————————————–

Szent István akna

A huszadik század első felében épült bányatelep ma ipari műemléknek számít. Sorsa akkor pecsételődött meg, amikor 1998-ban befejeződött a kőszénbányászat és a telepet lezárták. Az üresen álló épületegyüttest ma már senki nem őrzi, ám a belépés az omlásveszély miatt rendkívül veszélyes – ennek ellenére igen sok fotósorozat készült már a helyről.

sára istvánakna2

sára istvánakna1

——————————————————————————————————————————————–

A városháza tornya

A pécsi városháza megépítésével az 1870-es években Lang Adolf építészt bízták meg, aki megálmodta a gyönyörű háromszintes neobarokk, eklektikus stílusú tornyos városházát. Igazi jellegzetessége a torony, melynek harangjátéka óránként csendül fel. Belépés a toronyórába nem lehetséges, vagy engedélyhez kötött.

sára harangtorony2

sára harangtorony1

——————————————————————————————————————————————–

Pécsi biomassza erőmű

2004-ben született meg a döntés az 1959-óta működő szenes üzemelés beszüntetéséről. Ennek érdekében az addig működő négy kazánból kettőt gáz-üzemmódra, a harmadikat biomassza (faapríték) tüzelésre alakították át. Ma már kizárólag megújuló energiával állítanak elő energiát itt. A belépés tilos, de szervezett látogatások azért előfordulnak.

sára erőmű biomassza2

sára erőmű biomassza1

——————————————————————————————————————————————–

Börtön

A pécsi börtön, vagyis a Baranya Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet alapító okirata szerint 1884-ben létesült, működését az év májusában kezdte meg, tervezője Körösztös Imre volt. A pécsi lakosok közül valószínűleg kevesen látták belülről az épületet és a zárkákat.

sára börtön2

sára börtön1

bortonszoba

bortonluk

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő