Hirdetés

Megújult riasztási rendszerrel, hőkamerákkal és drónokkal gyorsítja a pécsiek gáz- és villanyproblémáinak orvoslását az E.ON. A szolgáltató ezen kívül szüntelenül cseréli a vezetékeket – jelentették be szerdán. 

Sok száz millió forintot szán az E.ON 2018-ban is a városi gáz- és villanyvezetékek fejlesztésére. Pécsen előbbire 859 millió, utóbbira 385 millió forint jut a város hetven különböző pontján. Baranya megye egészét tekintve pedig a gázhálózat fejlesztésére 588 millió forintot, a villanyhálózat fejlesztésére 1,253 milliárdot szánnak.

A cég a várossal közösen tartott sajtótájékoztatón számolt be a tavalyi év munkájáról, az idei év terveiről. Páva Zsolt polgármester elsősorban a városvezetés és a szolgáltató cég közötti partnerséget emelte ki.

– A város és a cég között továbbra is jó az együttműködés. A fejlesztéseket időben egyeztetik, a beavatkozások elő vannak készítve. Például a szolgáltató felkészült arra is, hogy a déli ipari park fejlesztéseinek kapacitását ellássa, így a város gazdasági fejlődésének, javulásának ilyen akadálya nincs – mondta a polgármester.

Páva szerint ahogy a tavalyi évben, idén is kijelenthető, hogy jól működött a kommunikáció a szolgáltató és az ügyfelek között, s a lehetséges kellemetlenségek töredékével szembesültek csak a fogyasztók, azért is, mert a felújításokat már szakaszosan végzik.

Gelencsér Lajos és Páva Zsolt

Pécsen 1600 kilométernyi áram- és 565 kilométernyi gázvezeték fekszik a föld alatt. Baranyában ezek a számok 5000 és 3200 kilométer.

Gelencsér Lajos, az E.ON Dél-dunántúli Gáz- és Áramhálózati Zrt. vezérigazgatója úgy fogalmazott, a karbantartások, a beruházások és az üzemeltetés kéz a kézben járnak.

– Nálunk kockázatalapú rendszer működik, minden évben megvizsgáljuk a városban mely rendszerek, berendezések szorulhatnak a leginkább felújításra. A kulcsszó a biztonság, de vannak és lesznek is olyan esetek, amikor nem tudjuk megelőzni a problémát – mondta.

Nemsokára már elég lesz drónnal fölé szállni

– Optimális esetben észrevétlenül végeznénk a munkánkat, beavatkozások nélkül, de előbb-utóbb minden megkopik, cserére szorul és komoly összegeket kell áldozni a problémák megoldására – fogalmazott.

Az igazgató szerint javulnak azért a mutatóik is, hiszen amíg 2011-ben 137 üzemzavari eseménnyel volt dolguk az E.ON munkatársainak, tavaly már csak 73-mal találkoztak. Ez egyértelműen jelzi, hogy üzembiztosabbá vált a rendszer. A modern technológiák terén is igyekeznek fejlődni: a tavaly bevezetett hőkamerás technológia például akkor is roppant hasznosnak bizonyul, amikor egy trafóállomásnál nem kell egyesével átvizsgálni a kapcsolókat – ahol nagyobb a hőkibocsátás, ott a gond.

– Idén a dróntechnológiát is próbáljuk úttörő jelleggel alkalmazni, később pedig üzemszerűen. A bejárásokhoz alkalmazható, egy villanyoszlopról készült – akár hőkamerás – kép például másodperceken belül megjelenik majd a központban, ahol egy benti mérnök elvégzi a szükséges feladatokat – mondta.

[su_box title=”Munkálatok egész évben” style=”soft” box_color=”#f64d30″ radius=”2″]Az év folyamán fogyasztói főelzárókat cserélnek majd, egy új nyomásszabályozó állomást telepítenek és számos leágazó vezetékcserére is sor kerül. Munkálatok várhatóak a Majorossy, a Citrom, a Losoncz, a Törekvés és a Wass Albert utcákban. A közvilágítás esetében a Kolozsvár és az Engel János utcában lakók készülhetnek változásokra. Az E.ON minden esetben, tizenöt nappal a kezdés előtt értesíti az érintetteket a munkálatokról, azok idejéről és időtartamáról. [/su_box]

 

Hirdetés

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét