Szépen és igazán elégedetten zárhatta a Pécsi Belvárosi Általános Iskola az őszi évadot. A tehetséggondozásnak több évtizedes hagyománya van az intézményben, s ez minden évben meghozza gyümölcsét.

Az idei tanév elején, az őszi évadban igazán sok és kiemelkedő tanulmányi siker született. Az eredményeket fémjelzi, hogy nem egy területen, hanem számos tanulmányi ág keretén belül és különböző korosztályokban jeleskedtek a diákok, városi, megyei, sőt országos szinten is.

Megyei versenyek

Duatlon Diákolimpia II. korcsoport-egyéni:
1. helyezés – Herke Milán (4. oszt.)
Duatlon Diákolimpia III. korcsoport- egyéni:
1. helyezés – Hart Petra (7. oszt.)
Duatlon Diákolimpia III. korcsoport-csapat:
1. helyezés – Hart Petra, Nagy Lujza, Herke Réka (6-7. oszt.)
Duatlon Diákolimpia III. korcsoport-egyéni:
2. helyezés – Nagy Lujza (6. oszt.)

Felkészítő tanáruk: Salamon László

Mezei futás Diákolimpia-csapat:
1. helyezés – Stier Eszter, Nagy Lujza, Mudra Málna, Herke Réka (5-6. oszt.)
Mezei futás Diákolimpia-egyéni:
1. helyezés – Nagy Lujza (6. oszt.)

Felkészítő tanáruk: Babocsay Csilla

Bolyai Matematika Csapatverseny
2. helyezés – Pál János, Cserneczky László, Molnár Ákos, Tóth Bálint (6-7. oszt.)

Felkészítő tanáruk: Wéberné Kiss Ágota

Janus Pannonius Gimnázium – Matematika verseny
3. helyezés – Fertály Dávid (7. oszt.)

Felkészítő tanár: Ódor Eleonóra

Deák Ferenc Anyanyelvi Verseny
2. helyezés – Merza-Szabó Nikolett (6. oszt.)

Felkészítő tanár: Nagyné Kraáh Beáta

Deák Ferenc Anyanyelvi Verseny
3. helyezés – Jáger Luca (8. oszt.)

Felkészítő tanár: Lénártné Makray Klára

Mindörökké Pécs –Történelem Verseny-csapat:
1. helyezés – Buzás Dominik, Rekettye Balázs, Zádori Iván (8. oszt.)

Felkészítő tanár: Gerdei Katalin

Népdaléneklési Verseny
Zsűri különdíja – Vámi Nilla, Nagy Lujza (6. oszt.)

Felkészítő tanár: Gerdei Katalin

Pécsi Kulturális Központ – Népmese vetélkedő
1. helyezés – Gábor Donát (6. oszt.)
2. helyezés – Pál János (6. oszt.)
3. helyezés – Bosnyák Jázmin (6. oszt.)
3. helyezés – Tászler Jázmin (6. oszt.)

Felkészítő tanár: Nagyné Kraáh Beáta

Városi versenyek

TV-torony Lépcsőfutás
1. helyezés – Boda Mirjam (6. oszt.)
1. helyezés – Nagy Bálint (7. oszt.)

Felkészítő tanár: Babocsay Csilla

Kodály Kupa Röplabda Torna
2. helyezés – Habling Dorka, Pellei Luca, Hart Petra, Szakács Laura, Fóti Andrea,
Kovács Fanni, Olajos Csenge, Piros Virág (7. oszt.), Resz Niki (6. oszt.)

Felkészítő tanáruk: Pokol Lajos

Kiemelt képünk illusztráció.