Több nagy sikert értek el a fiatal pécsi kosarasok júniusban

Fantasztikusan szerepeltek a Pécsi Tudományegyetem Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Óvoda 4. korcsoportos csapatai a június 21–24. között Egerben megrendezett Diákolimpia Országos Döntőjén, valamint június 1-jén Budapesten a B33 (3-3 elleni kosárlabda) Diákolimpia Országos Döntőjén.

Az ország 8-8 legjobb iskolai csapata jutott be a Diákolimpia Országos Döntőjébe. Ezek a csapatok sikeresen továbbjutottak a városi, majd a megyei fordulón, végül az országos elődöntőt is megnyerve juthattak el Egerbe.

A pécsi lányok országos 4. helyen végeztek egy igen erős mezőnyben, a fiúk pedig zsinórban harmadszor jutottak be az országos döntő fináléjába. 2017-ben 1. helyezést értek el, 2018-ban ezüstérmet nyertek. Idén egy küzdelmes döntőt követően ismét nyertek a srácok, azaz országos bajnok lett a PTE csapata.

A lányok csapata: Karácsonyi-Domány Liza, Rituper Míra, Szabó Anna, Takács Panna, Temes Boróka, Eisenmann Hanna, Laczkó Sára, Pálfi Veronika, Kovács Adél, Szegedi Judit, Orbán Hajnalka, Gyuró Roberta.
Felkészítők: Schützenhoferné Pap Judit és Szegediné Resz Ildikó.
Különdíj: a torna legjobb csapatába, az All-Star csapatba került: Laczkó Sára.

A fiúk csapata: Merkl Barna, Gulyás Botond, Pályi Dénes, Sütő Benedek, Ungvári Zsombor, Schmera Gergely, Pallag Adrián, Horváth Bánk, Dravecz Barnabás, Ábel Zsombor, Gera Ferenc, Huszka Boldizsár.
Felkészítő: Vati Tamás.
Különdíj: a torna legjobb csapatába, az All-Star csapatba került: Merkl Barna, Schmera Gergely

Június 1-jén Budapesten rendezték a B33 (3-3 elleni kosárlabda) Diákolimpia Országos Döntőjét, a PTE csapatai itt is kimagaslóan teljesítettek. A fiúk itt is országos bajnoki címet szereztek, a lányok 5-8. helyen végeztek.

Az 1. helyezett csapat tagjai: Merkl Barna, Schmera Gergely, Gulyás Botond, Pallag Adrián.
Felkészítőjük: Vati Tamás.

A csapat tagjai: Temes Boróka, Kovács Adél, Pálfi Veronika, Takács Panna.
Felkészítőjük: Schützenhoferné Pap Judit.