11 stílushiba, ami rontja az első benyomást

Ha tetszik, ha nem, vannak olyan helyzetek az életben, amikor csak egyetlen esélyünk van jó benyomást tenni egy másik félre. Ez lehet magánéleti vagy professzionális szituáció is – az azonban biztos, hogy ezekben az esetekben ki kell hoznunk a legtöbbet magunkból. És ez nemcsak a viselkedésünkre vagy éppen a mondanivalónkra igaz, hanem a megjelenésünkre is.

Mert bármennyire is annak a hívei vagyunk, hogy a külső nem számít, ezekben a helyzetekben igenis sokat nyom a latba. Éppen ezért, az alábbiakban felsoroljuk azt a 11 stílushibát, amit gyakran elkövetünk, pedig érdemes lenne elkerülni őket annak érdekében, hogy minél jobb benyomást tehessünk a környezetünkre.

11 kerülendő stílushiba

Lehet, hogy eddig figyelmetlenségből, lehet, hogy nemtörődömségből követtük el az alábbi stílushibákat – bármelyikről is legyen szó, a lényeg, hogy ezennel tudatosítsuk magunkban: ezeket messziről kerüljük!

Gyűrött ruhák

A gyűrött ruhák azt sugallják a viselőjükről, hogy nem érdekli őket a kinézetük, hogy hanyagok és rendetlenek. Éppen ezért egy gyors vasalás vagy gőzölés indulás előtt hatalmas különbséget jelenthet! Az ember így összeszedettebbnek, de még megbízhatóbbnak is tűnhet, ami egy üzleti megbeszélés esetén például különösen fontos.

Problémás mosoly

Kétségtelen, hogy az ember mosolya nagyon sokat jelent az első benyomás kialakulása során. Emiatt elengedhetetlen a rendszeres és alapos száj- illetve fogápolás. De ne hagyjuk ki a fogorvosnál tett látogatásokat se és a fogkőeltávolítást se felejtsük el! Ez utóbbit sokan átugorják, pedig a segítségével elébe mehetünk a nagyobb fogászati problémáknak és egy alapos fogkőeltávolítás után még a mosolyunk is ragyogóbb, egészségesebb lesz. Ennek köszönhetően pedig a magabiztosságunk is megduplázódhat!

Rendezetlen haj

Alapvetőnek tűnhet, de nem árt kiemelni: a rendezett haj jó benyomást kelt, ám ha valaki úgy jelenik meg, mintha éppen akkor kászálódott volna ki az ágyból, az máris elszúrhatja a róla kialakult képet. Ne legyünk lusták a rendszeres hajápoláshoz, fésülködéshez, és a fodrásznál tett látogatásokat is érdemes sűríteni, ha a hajunk ezt igényli!

Nem elég tiszta cipők

A lábbelik tisztán tartása nem egyszerű feladat, pláne, ha valamilyen kényes anyagból készültek vagy nagyon világos színűek. Sokan viszont elsőként a másik cipőjét – annak minőségét, tisztaságát – figyelik meg, és abból vonnak le messzemenő következtetéseket. Nem érdemes hát ezen spórolni – sem idő, sem pénz tekintetében.

Karcos napszemüveg

Apróságnak tűnhet, de nagyban meghatározhatja a megítélésünket az, hogy milyen állapotban van a napszemüvegünk. Nem feltétlenül kell egy nagyon drága, márkás darabba befektetnünk, hiszen már olcsóbban is lehet jó minőséget vásárolni. Inkább arra figyeljünk, hogy mindig biztonságos helyen tároljuk, így nem lesz karcos, illetve hogy mindig tiszták legyenek a lencséi, amikor viseljük.

Hol a stílus?

Nehéz lesz jó hatást keltenünk valakiben, ha nem merünk önmagunk lenni. Ennek pedig igenis része a saját, egyedi öltözködési stílusunk. Éppen ezért ne féljünk attól, hogy megmutassuk magunkat a ruháinkon és kiegészítőinken keresztül! Persze nem kell túlzásokba esni, főleg, ha munkaügyi találkozóról van szó – ilyen esetekben kövessük az öltözz ahhoz az álláshoz, amelyet szeretnél megkapni-elvet! –, de azért meg-megvillanthatjuk egyéniségünket. Ha hűek vagyunk magunkhoz, az rögtön szimpátiát ébreszt a másikban!

Rossz méret

Ha már ruházkodás, akkor arra is ügyeljünk, hogy mindig a megfelelő méretet viseljük! Kifejezetten kiábrándító lehet, ha valaki egy kisebb méretbe próbálja belepasszírozni a testét, de az sem túl előnyös, ha lóg rajtunk egy blúz vagy egy ruha.

Divatjamúlt darabok

Szintén a ruháknál maradva fontos megemlíteni egy szabályt: törekedjünk kortalan darabok beszerzésére! Ez nem azt jelenti, hogy mindig a legújabb trendeknek kell hódolnunk, hiszen ezt sem mi, sem a pénztárcánk nem bírná hosszú távon. Inkább arra utalunk, hogy vegyünk egyszerű, sokáig használható ruhadarabokat, amelyek nem mennek ki egykönnyen a divatból!

Alacsony minőség

Még egy tipp az öltözködési stílust illetően: kerüljük a rossz minőségű, ócska darabokat! Ezzel nem arra utalunk, hogy költsünk egy vagyont dizájnerdarabokra, csak annyit mondunk, hogy ha jobb minőségű ruhákat vásárolunk, akkor tovább használhatjuk őket és jobb benyomást kelthetünk a környezetünkben is. Ezek ugyanis nehezebben kopnak és bolyhosodnak ki, sőt, általában még a szabásuk is jobb.

Túl sok parfüm vagy arcszesz

A kellemes illat fontos, hiszen kifejezetten pozitív benyomást kelthet egy jól megválasztott parfüm vagy arcszesz. A probléma akkor jelentkezik, ha ebből túl sokat használunk – ez kifejezen bódító, fullasztó lehet a másiknak, és azonnal rossz élményt okozunk vele.

Összetört/karcolt telefon

Azt hihetnénk, hogy ez nem tartozik közvetlenül a megjelenésünkhöz, de igenis fontos részlet. A telefonunk ugyanis folyton a kezünk ügyében van és a másik fél – akarva-akaratlanul – biztosan vet majd rá néhány pillantást. Egy összetört vagy összekarcolt képernyő vagy rossz állapotú telefontok nem sok pozitív üzenetet közvetít a készülék használójáról. Érdemes rá figyelni!

A kevesebb több

A fent felsorolt stílushibák mellett van egy általános ökölszabály, amit érdemes követnünk. Elcsépeltnek hangozhat, de „a kevesebb több” mondás mind a mai napig érvényes, kövessük minden egyes nap, de legalábbis a fontosabb alkalmakkor! Ha ugyanis a minimalizmusra törekszünk, miközben odafigyelünk a fent is említett alapvető követelményekre, nagyon nem lőhetünk mellé!

hirdetés
Uránia Mozi
Hirdetés