Költöztetés vidéken – mire érdemes felkészülnünk? Mutatjuk!

Egy költöztetés vidéken sem olyan egyszerű dolog, de kétségkívül más nehézségekkel kell megbirkózni, mint Budapesten. Ebben a cikkben megnézzük, hogy milyen akadályok lehetnek egy vidéki költözés során, és hogyan tudunk rájuk a legjobban felkészülni.

Sokan költöznek vidékre

Bár korábban az volt a tendencia, hogy mindenki a főváros felé vette az irányt, valami megváltozott. Sokan költöztek ki az agglomerációba az utóbbi években. Meg is nőtt az internetes keresések száma a költöztetés vidék kifejezésre. Zöldebb, tágasabb, jobb a levegő, de a munkahelyek miatt ingázni kell.

Aztán jött a pandémia, ami sok mindenre rádöbbentette az embereket és a cégeket is. Sok helyen teret adtak a távmunkának, a home office-nak. Költséghatékony megoldásnak bizonyult a cégek számára. Ha pedig a munka minősége sem romlott, miért ne lehetne ezt folytatni a Covid-19 után is – gondolták. Így sokan maradtak otthon továbbra is. 

Ismerjük meg, hogy hova akarunk költözni

Mielőtt egy adott település mellett döntenénk, ismerjük meg! Ilyenkor kibukhatnak olyan nehézségek, mint a ritka orvosi rendelés, nehézkes bevásárlás, vagy hogy túl messze van az iskola. Érdemes a helyiekkel is szóba elegyedni a kiszemelt ház környékén. Legyünk nyitottak, így sok hasznos információhoz hozzájuthatunk.

Költöztetés vidéken: 6 héttel a céldátum előtt

Érdemes már körülbelül 1,5 hónappal előre betervezni az időnket, a feladatainkat. Így tudjuk ugyanis biztosítani magunknak azt a kényelmes ütemtervet, amivel minden kész lesz, de mégsem jár komolyabb stresszel.

Itt elkezdhetjük elrakni a kisebb, nem használt dolgokat. Pl. nyár esetén a téli ruhákat, és fordítva. Elkezdhetjük a szortírozást is, a nem használt holmijaink kigyűjtését. Ezeket el tudjuk adni, vagy elajándékozzuk, de a ruhákat például odaadhatjuk adományként is.

T-5 hét

Jelezzük a barátainknak, ismerőseinknek, hogy költözni fogunk, és adjuk meg nekik az új címünket. Ekkor már szerezzük be a dobozokat is és a csomagolóanyagokat is. És nagyon fontos, hogy az alkoholos filcet is vegyük meg, hogy feliratozhassunk mindent.

1 hónappal a költözés előtt

Kezdjük el felhasználni a maradék fagyasztott ételeinket, hogy azokat ne kelljen külön elcsomagolni majd. Most már ne halmozzunk fel élelmiszereket.

Kezdjük el elintézni a kötelező papírmunkát is. Kérjünk időpontot az önkormányzathoz, szolgáltatókhoz, ha szükséges és ha vállalkozók vagyunk, akkor a könyvelőnkkel is beszéljünk.

T-3 hét

Jöhetnek a törékeny dolgok elpakolása, és irányítsuk át az újságainkat, csekkeinket az új címre.

2 héttel a költözés előtt

A ritkán használt evőeszközök és edények is mehetnek dobozba. És minden más is, amit nem használunk szinte napi szinten. Érdemes egy “nyaralós bőröndöt” összepakolni, és elvinni az új címre, ebből fogunk túlélni az első pár napban.

Maradt még 1 hét

Ha mindent betervezünk és elvégzünk, akkor utolsó héten már szinte semmi dolgunk nem lesz. Maximum olyan dolgokkal kell foglalkozzunk, ami véletlen kimaradt. De ez már stresszmentes lesz, ahogy a költözésünk is.

(x)

Hirdetés