13 C
péntek, április 19, 2024
KezdőlapSportLabdaNagyon hajtottak a piros-feketék, mégsem hozott gólt a PMFC-Békéscsaba meccs

Nagyon hajtottak a piros-feketék, mégsem hozott gólt a PMFC-Békéscsaba meccs

Augusztus 23-án, vasárnap 19 órakor a PMFC – Békéscsaba 1912 Előre mérkőzés vette kezdetét a Merkantil Bank Liga II. ötödik fordulójában, a PMFC stadionban. A lelátók szinte tele voltak. Cikkünk folyamatosan frissült.

VÉGEREDMÉNY: 0-0

A PMFC kezdő tizenegye:

Helesfay – Sági, Króner, Preklet, Katona – Grabant, Futó, Geiger, Óvári – Kónya, Adamcsek.

Kispad: Hermány, Gajág, Tihanyi, Archie, Batizi-Pócsi, Nikic, Hegedűs.

A Békéscsaba 1912 Előre összeállítása:

Czinanó – Nagy, Pantovic, Szabó, Szalai, Hursák, Babinyecz, Hodonikci, Bora, Bidzilya, Horváth.

Kispad: Rybánsky, Gránicz, Lukács, Váradi, Máris, Lászik, Paudits.

Fehérben a Békéscsaba, piros-feketében a Pécs!

Az eddigi két győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel jelenleg a pécsiek a húszcsapatos tabella 8. helyén állnak. Ellenfelük most a 7. a sorban.

A mérkőzést a PMFC honlapján élőben, percről-percre közvetítették írásban, az alábbiakban beszámolójukból szemezgetünk:

A találkozó játékvezetője Dr. Kovács Gergely, segítői Király Zsolt és Kiss Balázs, míg a tartalék játékvezető Gaál Ákos.

Az ünnepélyes kezdőrúgást Gojkovics Milán, a pécsi csapat U13-as játékosa végezhette el, aki hétfőn ünnepli 12. születésnapját.

A kezdőrúgás

19.00 Felhangzott a kezdő sípszó! Megindulhatnak a piros-feketék a tiszta fehérben játszó békéscsabaiak ellen.

Első félidő:

3. perc: Máris szabadrúgáshoz jutnak a pécsiek. Jófelé repült a labda Adamcsek lövésekor, de kapufa lett a vége.

10. perc: Újabb szabadrúgás, ezúttal Óvári vétette el a kaput.

18. perc: Szalai távoli próbálkozását fogta meg magabiztosan Helesfay.

32. perc: Grabant szögletét kifejelték a vendégek, majd Óvári sarokrúgását követően ismét felszabadítottak a békéscsabaiak.

33. perc: A meccs harmadik pécsi szabadrúgása, Adamcsek most sem tudott betalálni.

39. perc: A békéscsabai kapus rúgta fel Grabantot a tizenhatoson belül, a játékvezető azonban nem látott szabálytalanságot.

45. perc: Az első félidő végén 1 percet hosszabbít a játékvezető.

45. perc: Hursák pattogó átlövése szállt el a pécsi jobb alsó mellett.

Az első félidőnek vége.

0-0

A félidőben 0-0 az állás

Második félidő:

A szünetben cserélt a PMFC: Grabant helyett Hegedűs folytatja.

46. perc: Szabó lépett ki, Helesfay azonban remek ütemben futott ki és tisztázott lábbal.

47. perc: Óvári szögletét Czinanó húzta le Preklet feje elől.

58. perc: Pantovic forgolódott a tizenhatoson belül, középre tartó lövését a pécsi hálóőr megfogta.

59. perc: Cseréltek egyet a vendégek is: Szabót Lukács válotta.

61. perc: Hazai csere: Óvári helyett Tihanyi állt be.

64. perc: Ismét cserélt a Békéscsaba: Horváth le, Paudits be.

66. perc: Pécsi helyzet: Tihanyi lépett ki a bal oldalon, lövése azonban elszállt a békéscsabai kapu felett.

68. perc: Geiger tette be a labdát Adamcseknek, aki elől azonban fel tudtak szabadítani a védők.

69. perc: Cserél a PMFC, Adamcsek helyére Batizi-Pócsi érkezett a pályára.

71. perc: Geiger lövése elakadt az ellenfél sorfalában, de egy bedobással ismét a pécsiek jöhetnek.

72. perc: Futó bedobását követően Geiger rúgta fölé a labdát 10 méterről.

74. perc: Batizi-Pócsi az ötös környékén támadta a labdát, Czinanó ellenben lendületesen jött ki és megszerezte azt.

77. perc: Geiger lőtt 16 méterről, próbálkozása azonban gyengére sikeredett és így Czinanó könnyen védeni tudott.

81. perc: Utolsó cserelehetőségükkel is éltek a vendégek. Bidzilya helyére Gránicz állt be.

84. perc: Egy szöglet utáni kipattanót Futó gyűjtött be, távoli lövése azonban jócskán elszállt a békéscsabaiak kapuja felett.

91. perc: 4 perc a ráadás.

Nagyon hajtottak a pécsiek, de nem sikerült gólt szerezniük. A végeredmény maradt:

0-0

Sokat támadtak a pécsiek

Érdekességek:

• A Pécsi Dózsa megalapításának 70. évfordulója alkalmából a pécsi ultrák élőképpel készültek.

• Elképesztően jó hangulat uralkodik a Stadion utcában, a Békéscsaba elleni meccsre szinte teljesen megtelt a főlelátó és a B-közép is nagy létszámmal biztatja a csapatot.
  • A közelmúltban tragikus hirtelenséggel elhunyt szurkolóra, Szomor Csabára emlékezett meg felállva a közönség egy perces tapsviharral.