4 C
szerda, április 17, 2024
KezdőlapSportLabdaEb-t nyert a szervátültetett fiatal pécsi úszólány!

Eb-t nyert a szervátültetett fiatal pécsi úszólány!

A mindössze 16 esztendős Sipos Tímea életében először úszott a felnőttek között, de rögtön négy érmet – köztük egy aranyat – nyert a Szervátültetettek és Művesekezeltek Európa-bajnokságán.

Az Oxfordban megrendezett Eb-n a magyar válogatott tagja volt a PSN Zrt. Sportiskola fiatal úszója, a májtranszplantált Sipos Tímea. Nagy kihívás volt számára ez az esemény, hiszen élete első felnőtt világversenyére készült, amin persze nem is kell csodálkozni, hiszen csupán 16 esztendős. Korábban korosztályos versenyeken nyert meg világjátékokat és Eb-t is.

Most pedig megmutatta, hogy bizony képes felnőni a felnőttekhez is, 100 méter háton kiváló versenyzéssel Európa-bajnok lett! Egy érem azonban nem érem – gondolhatta Tímea –, így 400 gyorson egy ezüstöt, 50 gyorson pedig egy bronzot nyert az Egyesült Királyságban. Sőt, a 4×50 méteres gyorsváltó tagjaként még egy Európa-bajnoki bronzérmet akasztottak a nyakába.