10 C
Pécs
csütörtök, április 25, 2024
KezdőlapSportLabdaEgy negyednyi „mészárlás” – csúnya zakóval zárta az évet a PVSK-Veolia

Egy negyednyi „mészárlás” – csúnya zakóval zárta az évet a PVSK-Veolia

Hiába tűnt úgy az első félidő után, hogy akár még nyerhet is a PVSK férfikosárlabda-csapata Debrecenben, a harmadik negyedben szabályosan kivégezte a pécsieket a DEAC.

Mit ér 20 percnyi jó játék? A végeredmény fényében: semmit.

Nagyon fájhat átélni játékosként egy olyan mérkőzést, mint amilyen a PVSK-Veolia DEAC elleni, ma esti bajnokija volt. Merthogy az első félidőben kifejezetten jól játszott a Pécs. Volt, hogy 6-8 ponttal is vezetett Andrija Csirics együttese, ami azért a papírformára tekintettel nem volt kis szó. Az első húsz perc után 44-44 volt az állás, és bőven benne volt a meccsben egy baranyai bravúr, még úgy is, hogy a pécsiek egyik húzóembere, az amerikai Bryson nem is tudott játszani sérülése miatt.

A harmadik negyed azonban rémálommá vált a pécsieknek. A DEAC számolatlanul dobálta a kosarakat, és el is robogott a teljesen leblokkoló PVSK mellett. Tíz perc alatt a döntetlenből 19 pontos debreceni vezetés lett – ez pedig gyakorlatilag a meccs végén is jelentette. Persze a szabályok értelmében az utolsó negyedet is le kellett játszani, de az már nem osztott, nem szorzott. Az ennél is sokkal súlyosabb blamától azért megmeneültek Ivosevék, de az idei utolsó négy bajnokijukra, négy súlyos vereséggel nem lehetnek büszkék.

A nagy kérdés az, hogy vajon az új év hoz-e új reményeket…

DEAC-Tungsram–PVSK-Veolia 102-79 (16-22, 28-22, 32-13, 26-22)
Kosárlabda-NB I., férfiak, 14. forduló.
DEAC-Tungsram: THAMES 18/12, Neuwirth 9/9, HAGINS 13/6, DZELETOVICS 31/3, Aska 3. Cs.: TÓTH 10, Valerio-Bodon 3/3, POLYÁK 10/6, Kerpel-Fronius 5/3, Udemezue.
PVSK-Veolia: Illés 11/6, Goldring, Bíró O. 10/6, GORDON 19/6, Brkics 7. Cs.: IVOSEV 20/6, Haynes-Jones 7, Farkas 2, Meleg, Doktor 3/3. Vezetőedző: Andrija Csirics.