Épphogy lemaradt a dobogóról Kenderesi Tamás

Budapest, 2017. július 25. Kenderesi Tamás a férfi 200 méteres pillangóúszás elõdöntõjében a 17. vizes világbajnokságon a Duna Arénában 2017. július 25-én. MTI Fotó: Kovács Tamás

Mindent kiadott magából a pécsi Kenderesi Tamás, végül 4. helyen végzett a budapesti világbajnokságon a 200 méteres pillangóúszásban. Cseh László szerezte meg az ezüstöt – a dél-afrikai Le Clos-t nem lehetett szerdán megverni.

Hatalmas ovációval fogadták szerdán a magyar úszókat a Duna Arénában a férfi 200 méteres pillangóúszás döntőjében, ahol a pécsi Kenderesi Tamás és Cseh László is vízbe szállt.

A dél-afrikai Le Clos magabiztosan vezetett, és jó darabig senki sem tudta vele tartani a lépést, 100 méternél azonban Kenderesi Tamás feljött a 2. helyre, 50-nel a vége előtt még mindig ez volt a sorrend, 3. helyen Cseh László úszott. Az utolsó ötvenen azonban Kenderesi Tamás kissé hátrébb szorult, és végül 1.54.73-as idővel a 4. helyen csapott célba, míg Cseh László megszerezte az ezüstérmet.

Tamás alaposan kiúszta magát

Tamás csalódottan nyilatkozott, mint mondta, sokkal többre számított, de alaposan kiúszta magát, nem volt benne több.

Czene Attila, egykori világhírű úszónk úgy vélekedett Tamásról: “nagy bajnok lesz még!”

Kenderesi Tamás egyértelműen a jövő embere, ez a verseny is megmutatta, sok van még benne. Szép volt, Tomi!