Győzött a PEAC Sopron ellen

Nyolc ponttal legyőzte a bajnok Sopront a PEAC- Pécs, karácsonyi ajándékot adva ezzel a pécsieknek.

Ünnepi hangulatban kezdődött a rangadó Pécsett, a játékosok ajándékokkal köszönték meg a szurkolóknak az egész éves tapsot.

A meghitt hangulatnak azonban már a mérkőzés elején vége szakadt. Mikor a vendég Sopron, élén az Év Játékosával Fegyverneki Zsófival, megszerezte az öt pontos különbséget. A pécsi csapatot azonban hamar felrázta a “B” közép hangja. Az első negyedben agresszív védekezéssel és gyors játékkal a hazaiaknak sikerült egyenlíteniük, majd átvenniük a vezetést. A félidő végéig azonban nem bírta az iramot a Pécs a Sopronnal szemben. A Pécs hét pontos hátránnyal zárta az első harminc percet.

A harmadik negyedben azonban új lendülettel léptek pályájára a pécsiek. A hátrányt először ledolgozták, majd átvették a vezetést. Előnyüket a meccs végig tartották a pécsiek, 68-60 arányban verték a soproniakat.