8 C
szombat, április 20, 2024
KezdőlapSportHárom magyar arany és egy bronz a Belgrádban

Három magyar arany és egy bronz a Belgrádban

A magyar versenyzők három arany- és egy bronzérmet gyűjtöttek a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokság szombati 1000 m-es döntőiben.

A győzelem Kovács Katalin (K-1), a Szabó Gabriella, Csipes Tamara (K-2) és – kellemes meglepetésre – a Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály, Tóth Márton, Mike Róbert összeállítású kenus kvartett nevéhez fűződik. A női kajakos duó – amely nem mellesleg az aktuális világbajnok is – megvédte tavaly, Trasonában kiharcolt címét.

A Dombi Rudolf, Kökény Roland kettős (K-2) remek verseny után a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

A Kammerer Zoltán, Vereckei Ákos, Kucsera Gábor és Boros Gergely alkotta kajaknégyes szoros csatát követően leszorult a dobogóról, negyedik lett, míg a Széles Gábor, Nagy Péter kenukettes hatodikként ért célba. Az olimpiai bajnok Vajda Attila (C-1) némi csalódást keltve csak nyolcadikként, az újonc Dombvári Bence (K-1) pedig kilencedikként zárt.