Íme a pécsi és a magyar olimpikonok menetrendje!

A labdarúgó-Európa-bajnokság példája is jól mutatja, hogy semmi nem hozza jobban össze a magyarokat egy közös szurkolásnál. A drukkolás nem áll meg, hiszen itt a riói olimpia, amelyen hazánk sok-sok élsportolója vesz részt. Ahhoz pedig, hogy tudjuk, mikor kinek kell szorítani, jó ha ismerjük előre az olimpia menetrendjét, pontosabban azt, hogy mikor lépnek színre a magyar sportolók. Nos, íme!

hirdetés

Először nézzük a pécsieket. Négy pécsi sportoló áll rajthoz az idei ötkarikás játékokon, Csonka Zsófia sportlövőnek, Sárosi Laura tollaslabdázónak, Szabó Tünde maratonfutónak és Kenderesi Tamás úszónak szurkolhatunk a riói olimpián.

A pécsi sportolók programja (magyar idő szerint):

Csonka Zsófia (PSN Zrt. Sportiskola): augusztus 9., 14:00 – 16:30, 25 m pisztoly
Sárosi Laura (Multi Alarm SE): augusztus 11., 13:00 – 04:00, egyes csoportmeccsek
augusztus 12., 13:00 – 04:00, egyes, páros csoportmeccsek
augusztus 13., 13:00 – 04:00, egyes, páros csoportmeccsek
augusztus 14., 13:00 – 03:30, női egyes csoportmeccsek
Szabó Tünde (PVSK): augusztus 14., 14:30 – 17:45, maratonfutás
Kenderesi Tamás (PSN Zrt. Sportiskola): augusztus 8., 18:25 – 18:47, 200 m pillangó előfutam
augusztus 9., 04:09 – 04:22, 200 m pillangó elődöntő
augusztus 10., 03:22 – 03:28, 200 m pillangó döntő

Aki át akarja böngészni a magyar sportolók menetrendjét, az ugorjon neki alant, van bőven miből csemegézni!

AUGUSZTUS 6., SZOMBAT

Asztalitenisz 14.00–3.00: egyes, selejtező, 1. forduló (Pattantyús Ádám; Lovas Petra, Póta Georgina)
Evezés 13.30–18.10:
egypár, előfutam (Pétervári-Molnár Bendegúz)
kormányos nélküli kettes, előfutam (Simon Béla, Juhász Adrián)
Cselgáncs 15.00–18.00, 20.30: női 48 kg (Csernoviczki Éva)
Sportlövészet 13.30–16.00: női légpuska (Miskolczi Julianna)
18.00–21.00: férfi légpisztoly (Tátrai Miklós)
Tenisz 15.45–4.00: női egyes, 1. forduló (Babos Tímea)
15.45–4.00: női páros, 1. forduló (Babos Tímea, Jani Réka)
Torna 15.30–2.00: férfi selejtező, 3. csoport (Hidvégi Vid)
Úszás 18.02: férfi 400 m vegyes, előfutamok (Gyurta Gergely, Verrasztó Dávid)
18.28: női 100 m pillangó, előfutamok (Szilágyi Liliána)
18.54: férfi 400 m gyors, előfutamok (Bernek Péter, Kis Gergő)
19.14: női 400 m vegyes, előfutamok (Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna)
19.40: férfi 100 m mell, előfutamok (Gyurta Dániel)
3.03: férfi 400 m vegyes, döntő
3.14: női 100 m pillangó, elődöntő
3.30: férfi 400 m gyors, döntő
3.49: női 400 m vegyes, döntő
4.08: férfi 100 m mell, elődöntő
Vívás 14.00–19.15, 21.00–23.35: női párbajtőr, egyéni (Szász Emese)
Vízilabda 14.00: férfi csoportmérkőzés, Szerbia–Magyarország

AUGUSZTUS 7., VASÁRNAP

Asztalitenisz 14.00–3.00: egyes, 2. és 3. forduló
Evezés 13.30–17.30: egypár, kormányos nélküli kettes – reményfutam
Sportlövészet 14.00–16.30: női légpisztoly (Egri Viktória, Tobai-Sike Renáta)
Tenisz 15.45–4.00: női egyes, 1. forduló (Babos Tímea)
15.45–4.00: női páros, 1. forduló (Babos Tímea, Jani Réka)
Torna 14.45–3.00: női selejtező, 5. csoport (Kovács Zsófia)
Úszás 18.02: női 100 m hát, előfutamok (Hosszú Katinka)
18.22: férfi 200 m gyors, előfutamok (Bernek Péter, Kozma Dominik)
19.19: férfi 100 m hát, előfutamok (Balog Gábor)
19.39: női 400 m gyors, előfutamok (Kapás Boglárka, Késely Ajna)
20.11: férfi 4×100 m gyorsváltó, előfutamok (Magyarország – Gyárfás Bence, Holoda Péter, Pulai Vince, Reményi Ármin)
3.03: női 100 m pillangó, döntő
3.11: férfi 200 m gyors, elődöntő
3:53: férfi 100 m mell, döntő
4.01: női 400 m gyors, döntő
4.12: férfi 100 m hát, elődöntő
4.36: női 100 m hát, elődöntő
4.54: férfi 4×100 m gyorsváltó, döntő

AUGUSZTUS 8., HÉTFŐ

Asztalitenisz 15.00–3.30: egyes, 3. és 4. forduló
Cselgáncs 15.00–18.00, 20.30:
női 57 kg (Karakas Hedvig)
férfi 73 kg (Ungvári Miklós)
Evezés 13.30–16.50: egypár, kormányos nélküli kettes – reményfutam
Ökölvívás 16.00–18.15, 22.00–1.15:
férfi 69 kg, selejtező (Bacskai Balázs)
férfi 75 kg, selejtező (Harcsa Zoltán)
Sportlövészet 14.00–17.30: férfi légpuska (Péni István, Sidi Péter)
Tenisz 15.45–4.00: női egyes, 2. forduló
15.45–4.00: női páros, 2. forduló
Úszás 18.00: női 200 m gyors, előfutamok (Késely Ajna, Verrasztó Evelyn)
18.27: férfi 200 m pillangó, előfutamok (Cseh László, Kenderesi Tamás)
18.54: női 200 m vegyes, előfutamok (Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna)
3.00: női 200 m gyors, elődöntő
3.21: férfi 200 m gyors, döntő
3.30: női 100 m hát, döntő
3.38: férfi 100 m hát, döntő
4.07: férfi 200 m pillangó, elődöntő
4.33: női 200 m vegyes, elődöntő
Vitorlázás 18.00–22.30:
férfi szörf RSX (Gádorfalvi Áron), Laser (Vadnai Benjamin)
női szörf RSX (Cholnoky Sára), Laser Radial (Érdi Mária) – futamok
Vívás 14.00–18.05, 21.00–23.35: női kard, egyéni (Márton Anna)
Vízilabda 18.00: férfi csoportmérkőzés, Magyarország–Ausztrália

AUGUSZTUS 9., KEDD

Asztalitenisz 15.00–3.30: egyes, negyeddöntő
Cselgáncs 15.00–18.00, 20.30: férfi 81 kg (Csoknyai László)
Evezés 13.30–16.50: egypár, negyeddöntő; kormányos nélküli kettes, elődöntő
Sportlövészet 14.00–21.00: női sportpisztoly, 25 m (Csonka Zsófia, Tobai-Sike Renáta)
Tenisz 15.45–4.00: női egyes, 3. forduló
15.45–4.00: női páros, negyeddöntő
Úszás 18.00: férfi 100 m gyors, előfutamok (Bohus Richárd, Kozma Dominik)
18.26: női 200 m pillangó, előfutamok (Hosszú Katinka, Szilágyi Liliána)
18.48: férfi 200 m mell, előfutamok (Gyurta Dániel, Horváth Dávid)
19.15: férfi 4×200 m gyorsváltó, előfutamok (Magyarország – Bernek Péter, Grátz Benjámin, Holló Balázs, Kis Gergő, Kozma Dominik, Márton Richárd, Szabó Norbert)
3.00: férfi 100 m gyors, elődöntő
3.19: női 200 m gyors, döntő
3.28: férfi 200 m pillangó, döntő
3.34: női 200 m pillangó, elődöntő
4.00: férfi 200 m mell, elődöntő
4.29: női 200 m vegyes, döntő
4.38: férfi 4×200 m gyorsváltó, döntő
Vitorlázás 18.00–22.30:
férfi szörf RSX (Gádorfalvi Áron), finn (Berecz Zsombor), Laser (Vadnai Benjamin)
női szörf RSX (Cholnoky Sára), Laser Radial (Érdi Mária) – futamok
Vívás 14.00–19.15, 21.00–23.35: férfi párbajtőr, egyéni (Boczkó Gábor, Imre Géza, Rédli András)
Vízilabda 14.00: női csoportmérkőzés, Kína–Magyarország

AUGUSZTUS 10., SZERDA

Asztalitenisz 15.00–17.00: női egyes, elődöntő
1.30: női egyes, döntő
Cselgáncs 15.00–18.00, 20.30: férfi 90 kg (Tóth Krisztián)
Sportlövészet 14.00–17.30: férfi sportpisztoly, 50 m (Tátrai Miklós)
Tenisz 15.45–4.00: női egyes, negyeddöntő
15.45–4.00: női páros, negyeddöntő
Torna 21.00–23.45: férfi egyéni összetett, döntő
Úszás 18.23: férfi 200 m hát, előfutamok (Földházi Dávid, Telegdy Ádám)
18.50: női 200 m mell, előfutamok (Sebestyén Dalma, Sztankovics Anna)
19.12: férfi 200 m vegyes, előfutamok (Verrasztó Dávid)
19.34: női 4×200 m gyorsváltó, előfutamok (Magyarország – Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna, Kapás Boglárka, Késely Ajna, Verrasztó Evelyn)
3.03: férfi 200 m mell, döntő
3.25: férfi 200 m hát, elődöntő
3.54: női 200 m pillangó, döntő
4.03: férfi 100 m gyors, döntő
4.08: női 200 m mell, elődöntő
4.26: férfi 200 m vegyes, elődöntő
4.55: női 4×200 m gyorsváltó, döntő
Vitorlázás 18.00–22.30: finn (Berecz Zsombor), Laser (Vadnai Benjamin), Laser Radial (Érdi Mária) – futamok
Vívás 13.30–21.00, 22.30–2.45: női tőr, egyéni (Knapek Edina, Mohamed Aida); férfi kard, egyéni (Decsi Tamás, Szilágyi Áron)
Vízilabda 15.20: férfi csoportmérkőzés, Görögország–Magyarország

AUGUSZTUS 11., CSÜTÖRTÖK

Asztalitenisz 15.00–17.00: férfi egyes, elődöntő
1.30: férfi egyes, döntő
Cselgáncs 15.00–18.00, 20.30:
női 78 kg (Joó Abigél)
férfi 100 kg (Cirjenics Miklós)
Evezés 13.30–16.40: egypár, elődöntő; kormányos nélküli kettes, döntő
Ökölvívás 16.00–18.15, 22.00–1.00: férfi 69 kg, selejtező
Sportlövészet 16.00–18.15, 22.00–1.00: férfi 69 kg, selejtező
Tenisz 17.00–1.00: női egyes, elődöntő
17.00–1.00: női páros, elődöntő
Tollaslabda 13.00–4.00: női egyéni, csoportmérkőzések (Sárosi Laura)
Torna 21.00–23.10: női egyéni összetett, döntő
Úszás 18.00: férfi 50 m gyors, előfutamok (Takács Krisztián)
18.18: női 800 m gyors, előfutamok (Kapás Boglárka, Risztov Éva)
19.20: férfi 100 m pillangó, előfutamok (Cseh László, Pulai Bence)
19.40: női 200 m hát, előfutamok (György Réka, Hosszú Katinka)
3.00: férfi 50 m gyors, elődöntő
3.17: női 200 m mell, döntő
3.26: férfi 200 m hát, döntő
3.32: női 200 m hát, elődöntő
4.01: férfi 200 m vegyes, döntő
4.31: férfi 100 m pillangó, elődöntő
Vitorlázás 18.00–22.30:
férfi szörf RSX (Gádorfalvi Áron), finn (Berecz Zsombor)
női szörf RSX (Cholnoky Sára) – futamok
Vízilabda 18.00: női csoportmérkőzés, Spanyolország–Magyarország

AUGUSZTUS 12., PÉNTEK

Atlétika 14.30–21.10:
férfi 20 km-es gyaloglás (Helebrandt Máté)
férfi diszkoszvetés, selejtező (Kővágó Zoltán)
hétpróba (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi)
1.20–4.25:
női súlylökés (Márton Anita)
Cselgáncs 15.00–18.00, 20.30: férfi +100 kg (Bor Barna)
Sportlövészet 14.00–16.30: férfi kisöbű sportpuska, fekvő (Sidi Péter, Szabián Norbert)
Tollaslabda 13.00–4.00: női egyéni, csoportmérkőzések (Sárosi Laura)
Úszás 18.00: női 50 m gyors, előfutamok (Molnár Flóra)
18.38: férfi 1500 m gyors, előfutamok (Gyurta Gergely, Rasovszky Kristóf)
20.10: férfi 4×100 m vegyes váltó, előfutamok (Magyarország – Balog Gábor, Bohus Richárd, Cseh László, Gyurta Dániel)
3.03: női 200 m hát, döntő
3.12: férfi 100 m pillangó, döntő
3.20: női 800 m gyors, döntő
3.44: férfi 50 m gyors, döntő
3.57: női 50 m gyors, elődöntő
Vitorlázás 18.00–22.30:
férfi szörf RSX (Gádorfalvi Áron), Laser (Vadnai Benjamin)
női szörf RSX (Cholnoky Sára), Laser Radial (Érdi Mária) – futamok
Vízilabda 14.00: férfi csoportmérkőzés, Magyarország–Japán

AUGUSZTUS 13., SZOMBAT

Atlétika 14.30–17.50:
hétpróba (Krizsán Xénia, Zsivóczky-Farkas Györgyi)
férfi diszkoszvetés, döntő
Evezés 13.50–16.40: egypár, döntő
Ökölvívás 16.00–19.00, 22.00–1.00: férfi 69 kg, negyeddöntő
Tenisz 17.00–1.00: női egyes, döntő17.00–1.00: női páros, döntő
Tollaslabda 13.00–4.00: női egyéni, csoportmérkőzések (Sárosi Laura)
Úszás 3.03: női 50 m gyors, döntő
3.11: férfi 1500 m gyors, döntő
4.04: férfi 4×100 m vegyes váltó, döntő
Vitorlázás 18.00–22.30: finn (Berecz Zsombor), Laser (Vadnai Benjamin), Laser Radial (Érdi Mária) – futamok
Vízilabda 18.00: női csoportmérkőzés, Magyarország–Egyesült Államok

AUGUSZTUS 14., VASÁRNAP

Atlétika 14.30: női maratoni (Erdélyi Zsófia, Papp Krisztina, Szabó Tünde)
Birkózás 15.00–18.00, 21.00: férfi kötöttfogás, 75 kg (Bácsi Péter)
Ökölvívás 22.00–1.15: férfi 75 kg, selejtező
Sportlövészet 14.00–19.00: férfi kisöbű sportpuska, összetett (Péni István, Sidi Péter)
Tollaslabda 13.00–3.30: női egyéni, csoportmérkőzések (Sárosi Laura)
Torna 19.00–22.00: férfi talaj, lólengés, női ugrás – döntő
Vitorlázás 18.00–22.30: finn (Berecz Zsombor) – futam
férfi szörf RSX, női szörf RSX – döntő
Vívás 14.00–20.30, 22.00–0.50: férfi párbajtőr, csapat (Magyarország – Boczkó Gábor, Imre Géza, Rédli András, Somfai Péter)
Vízilabda 1.50: férfi csoportmérkőzés, Brazília–Magyarország

AUGUSZTUS 15., HÉTFŐ

Atlétika 14.30–17.10: 110 m gát, előfutam (Baji Balázs)
Birkózás 15.00–18.00, 21.00: férfi kötöttfogás, 85 kg (Lőrincz Viktor)
Kajak-kenu 14.00: férfi C–1 1000 m, előfutamok (Vasbányai Henrik)
14.24: női K–2 500 m, előfutamok (Szabó Gabriella, Kozák Danuta)
14.38: női K–1 200 m, előfutamok (Douchev-Janics Natasa)
15.06: férfi K–1 1000 m, előfutamok (Kopasz Bálint)
15.30: férfi C–1 1000 m, elődöntő
15.46: női K–2 500 m, elődöntő
16.00: női K–1 200 m, elődöntő
16.14: férfi K–1 1000 m, elődöntő
Nyílt vízi úszás 13.00: női 10 km (Olasz Anna, Risztov Éva)
Ökölvívás 16.00–19.00, 22.00–1.00: férfi 69 kg, elődöntő
Tollaslabda 13.00–3.00: női egyéni, nyolcaddöntő
Torna 19.00–22.00: férfi gyűrű, ugrás, női gerenda – döntő
Vitorlázás 18.00–22.30: Laser, Laser Radial – döntő
Vízilabda 19.10, 20.30, 23.20, 0.40: női negyeddöntő

AUGUSZTUS 16., KEDD

Atlétika 1.15–3.50: 110 m gát, középdöntő, döntő
Birkózás 15.00–18.00, 21.00:
férfi kötöttfogás, 66 kg (Lőrincz Tamás)
férfi kötöttfogás, 98 kg (Kiss Balázs)
Kajak-kenu 14.08: férfi C–1, 1000 m, döntő
14.23: női K–2 500 m, döntő
14.47: női K–1 200 m, döntő
15.12: férfi K–1 1000 m, döntő
Nyílt vízi úszás 13.00: férfi 10 km (Papp Márk)
Súlyemelés 20.30–22.30: férfi +105 kg, B-csoport (Nagy Péter)
Tollaslabda 13.30–18.30: női egyéni, negyeddöntő
Torna 19.00–21.15: férfi korlát, nyújtó, női talaj – döntő
Vitorlázás 18.00–22.30: finn – döntő
Vízilabda 16.00, 17.20, 20.10, 21.30: férfi negyeddöntő

AUGUSZTUS 17., SZERDA

Atlétika 14.30–18.05: férfi kalapácsvetés, selejtező (Pars Krisztián)
Kajak-kenu 14.00: férfi K–2 1000 m, előfutamok (Ceiner Benjámin, Hufnágel Tibor)
14.16: férfi C–1 200 m, előfutamok (Hajdu Jonatán)
14.37: férfi K–2 200 m, előfutamok (Horváth Bence, Szomolányi Máté)
14.51: női K–1 500 m, előfutamok (Kozák Danuta)
15.12: férfi K–2 1000 m, elődöntő
15.20: férfi C–1 200 m, elődöntő
15.34: férfi K–2 200 m, elődöntő
15.48: női K–1 500 m, elődöntő
Műugrás 20.00–23.10: női toronyugrás, selejtező (Kormos Villő)
Ökölvívás 16.00–18.15, 22.00–0.45: férfi 69 kg, döntő
Tollaslabda 13.30–18.30: női egyéni, elődöntő
Vízilabda 17.20, 21.30: női elődöntő

AUGUSZTUS 18., CSÜTÖRTÖK

Atlétika 14.30–21.25: női magasugrás, selejtező (Szabó Barbara)
Bírkózás 15.00–18.00, 21.00: női 63 kg (Sastin Marianna); női 75 kg (Németh Zsanett)
Kajak-kenu 14.00: férfi K–2 1000 m, döntő
14.15: férfi C–1 200 m, döntő
14.39: férfi K–2 200 m, döntő
15.03: női K–1 500 m, döntő
Műugrás 15.00–16.30: női toronyugrás, elődöntő
21.00–22.30: női toronyugrás, döntő
Ökölvívás 19.00–21.00: férfi 75 kg, elődöntő
Öttusa 15.00–18.00: női öttusa, vívás, rangsoroló selejtező (Földházi Zsófia, Kovács Sarolta)
19.30–22.30: férfi öttusa, vívás, rangsoroló selejtező (Demeter Bence, Marosi Ádám)
Tollaslabda 13.30–18.30: női egyéni, döntő
Triatlon 16.00: férfiak (Faldum Gábor, Tóth Tamás)
Vízilabda 17.20, 21.30: férfi elődöntő

AUGUSZTUS 19., PÉNTEK

Atlétika 13.00: férfi 50 km-es gyaloglás (Rácz Sándor, Srp Miklós, Venyercsán Bence)
13.00: női 20 km-es gyaloglás (Kovács Barbara, Madarász Viktória, Récsei Rita)
1.10–2.45: férfi kalapácsvetés, döntő
Kajak-kenu 14.00: férfi K–1 200 m, előfutamok (Horváth Bence)
14.21: férfi C–2 1000 m, előfutamok (Vasbányai Henrik, Mike Róbert)
14.37: női K–4 500 m, előfutamok (Magyarország – Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Csipes Tamara, Fazekas-Zur Krisztina)
14.51: férfi K–4 1000 m, előfutamok (Magyarország – Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin, Kugler Attila, Somorácz Tamás)
15.07: férfi K–1 200 m, elődöntő15.21: férfi C–2 1000 m, elődöntő
15.29: női K–4 500 m, elődöntő15.36: férfi K–4 1000 m, elődöntő
Öttusa 15.00–00.00: női döntő
Vízilabda 20.30: női döntő

AUGUSZTUS 20., SZOMBAT

Atlétika 1.10–4.00: női magasugrás, döntő
Birkózás 15.00–18.00, 21.00:
férfi szabadfogás, 86 kg (Veréb István)
férfi szabadfogás, 125 kg (Ligeti Dániel)
Kajak-kenu 14.07: férfi K–1 200 m, döntő
14.14: férfi C–2 1000 m, döntő
14.32: női K–4 500 m, döntő
15.49: férfi K–4 1000 m, döntő
Ökölvívás 19.00–21.00: férfi 75 kg, döntő
Öttusa 15.00–00.00: férfi döntő
Triatlon 16.00: nők (Kovács Zsófia, Vanek Margit)
Vízilabda 22.50: férfi döntő

AUGUSZTUS 21., VASÁRNAP

Atlétika 14.30: férfi maratoni (Csere Gáspár, Józsa Gábor)
Kerékpár 17.30: férfi hegyikerékpár (Parti András)

 

Forrás: nemzetisport.hu