10 C
csütörtök, április 25, 2024
KezdőlapSportDöntetlent játszott a PMFC a Csákvár ellen

Döntetlent játszott a PMFC a Csákvár ellen

NB II-es pécsi csapatunk 19:00 órakor az Aqvital FC Csákvár vendégeként lép pályára a Merkantil Bank Liga 6. fordulójában. A meccs IDE kattintva követhető élőben, de cikkünk is folyamatosan frissül.

VÉGEREDMÉNY: 0-0

A PMFC kezdő tizenegye:

Helesfay – Sági, Króner, Preklet, Katona – Kónya, Futó, Geiger, Óvári – Tihanyi, Hegedűs.

Kispad: Hermány, Németh, Adamcsek, Gajág, Archie, Batizi-Pócsi, Nikic.

A Aqvital FC Csákvár összeállítása:

Markek – Vukaszovics, Albert I., Koch – Mim, Mészáros D., Madarász, Kocsis B. – Baracskai, Daru, Ganbayar.

Cserék: Zelizi, Nándori, Major, Papp, Magyar, Posztobányi, László.

A mérkőzést a PMFC honlapján élőben, percről-percre közvetítették írásban, az alábbiakban beszámolójukból szemezgetünk:

A találkozó játékvezetője Molnár Attila, segítői Szécsényi István és Kis Zoltán, míg a tartalék játékvezető Sipos Tamás.

A szerda esti játéknap ellenére több, mint félszázan kísérték el a pécsi csapatot a csákvári mérkőzésre.

Első félidő:

2. perc: Hegedűs szabadrúgását védekezték ki a házigazdák.

5. perc: Króner nem találta el a labdát, ami így Kónyának lett jó, akinek 17-ről leadott jobblábas lövése azonban szállt Markek kapuja felett.

12. perc: Óvári szögletét Markek húzta le.

17. perc: Helyzet a PMFC kapuja előtt. Kocsis hámozta át magát két védőn, majd balról beívelt a kapu elé, Daru nem sokkal maradt le a labdáról.

23. perc: Az első kaput eltaláló helyzet a meccsen. Baracskai balról, 17-ről lőtt, ám Helesfay vetődve hárította a gólszerzési kísérletet.

25. perc: Geiger távoli szabadrúgását Markek húzta le.

32. perc: Króner és Ganbayar fejelt össze, mindkét játékost ápolásra szorul. Szerencsére mindketten sérülésmentesen folytatják a pályán.

39. perc: Jobbról végezhettek szabadrúgást a csákváriak, a labdával Darut keresték, de Preklet feltudott szabadítani.

43. perc: Baracskai vezette keresztbe a labdát a tizenhatos előterében, a jobbösszekötő helyén betört a büntetőterületre, majd 10 méterről, jobbal megcélozta a hosszú sarkot, Helesfay vetődve hárított.

44. perc: Tihanyi gurította le a labdát Geigernek, akinek lövésébe belelépett egy csákvári játékos.

45. perc: A játékvezető 1 percet hosszabbít az első félidő végén.

Vége az első félidőnek.

0-0

A mérkőzést a YouTube-on követhetjük élőben

Második félidő:

Egyik oldalon sem volt csere a szünetben.

46. perc: Óvári jobbról elvégzett szabadrúgása kanyarodott ki, kirúgással jöhetnek a hazaiak.

49. perc: Szöglettel felérő szabadrúgást végezhettek a csákváriak, Kocsis jobbról a rövidet célozta meg, Ganbayar csúsztatása azonban hatástalannak bizonyult.

50. perc: Tihanyi lőtt 18-ról a jobb alsó irányába, ám a laposan szálló labdát vetődve megfogta Markek.

51. perc: Hegedűs passzát követően Geiger tüzelhetett a tizenhatos környékéről, löketét azonban hárította a csákvári kapus.

54. perc: A meccs eddigi legnagyobb helyzete maradt ki! Óvári vette át a labdát az ötös magasságában, ám lövését testtel hárította Markek.

54. perc: Cseréltek a hazaiak: Vukasovic helyett Papp állt be.

58. perc: Ismét a csákváriak cseréltek: Ganbayar helyett Nándori lépett a pályára.

61. perc: A jó helyről megítélt szabadrúgást Kocsis csavarta a bal asló irányába, Helesfay azonban szögletre tudta tolni a labdát.

62. perc: Pécsi csere. Óvári helyett Adamcsek folytatja a játékot.

67. perc: Hazai próbálkozást követően Helesfay gyűjtötte be a labdát zavartalanul.

67. perc: Tihanyi fordult kapura a tizenhatos körívénél, lövése nem sokkal szállt el a csákvári kapu mellett.

70. perc: Daru fejelt kapura, de kísérlete elszállt a felső léc felett. Helesfaynak nem kellett közbeavatkoznia.

74. perc: Tihanyi helyett Batizi-Pócsi állt be a pécsieknél.

75. perc: Harmadik csákvári csere: Mészáros le, Major be.

76. perc: Adamcsek tűnt el a tizenhatoson belül Albert mellett, Molnár Attila játékvezető azonban nem látott szabálytalanságot.

77. perc: Madarász oldalszabadrúgását Futó fejelte ki szögletre.

83. perc: Adamcseket fogták két kézzel a tizenhatoson belül, de ezúttal sem látott semmi szabálytalant a játékvezető.

84. perc: Talán a legnagyobb hazai helyzet maradt ki. Gyordan végigvitt ellentámadás során Mim tálalt Major elé, aki elől Helesfay szedte fel a labdát az utolsó pillanatban.

85. perc: Hegedűs szögletét követően felszabadítottak ugyan a csákváriak, de a kipattanót Futó szúrta rá, nem sokkal szállt el a labda a hazai kapu előtt.

86. perc: Adamcsek kapura tartó szabadrúgását Markek fogta meg.

87. perc: Madarász közeli lövését bravúrral ütötte ki Helesfay.

89. perc: Geiger nyeste be a labdát a csákvári kapu elé, Markek azonban jó ütemben húzta le a játékszert.

90. perc: 3 perc a hosszabbítás.

91. perc: Madarász szögletét követően Albert fejelt, Helesfay azonban ismét nagyot védett!

Vége a találkozónak.

0-0

A találkozó előtt a Csákvár csapata utolsó helyen áll a húszcsapatos tabellán, míg a PMFC jelenleg a 10.