10 C
csütörtök, április 25, 2024
KezdőlapSportLabdaMagyar Kupa: emberhátrányban győzött 1-3-ra a PMFC a Salgótarján ellen

Magyar Kupa: emberhátrányban győzött 1-3-ra a PMFC a Salgótarján ellen

Ma 12.30-kor kezdődött az SBTC-PMFC mérkőzés a Magyar Kupa hetedik fordulójában. A továbbjutás egy mérkőzésen dől el, a sorsolás alapján a pécsieknek ezt idegenben kell kivívniuk. Az ellenfél legyűrésével a piros-feketék a legjobb 32 közé verekedhetik magukat. A mérkőzésről a pmfc.hu-n és nálunk is szöveges közvetítés olvasható.

Végeredmény: 1-3

A meccs előtti beharangozónk edzői nyilatkozattal ITT olvasható.

A PMFC kezdő 11-e: Hermány, Archie, Króner, Preklet, Németh, Keresztes, Futó, Bartha, Óvári, Bohata, Batizi-Pócsi.

Cseréik: Vukman, Rácz, Katona, Kónya, Adamcsek, Okorie, Geiger, Hegedűs, Tölgyesi.

A salgótarjániak kezdői: Végh, Hegedűs, Simó, Sárközi, Bata, Tarlósi, Bocsi, Boros, Gazdag, Fülöp, Szeles.

A mérkőzést a PMFC honlapján élőben, percről-percre közvetítették írásban, az alábbiakban beszámolóikból szemezgetünk:

300 néző szurkol a helyszínen. A pécsiek is szép számban kísérték el idegenbe a csapatot.

A PMFC-hez hasonlóan az NB III-as SBTC is az előző körben csatlakozott be a MOL Magyar Kupa idei küzdelmeibe, a nógrádiak a PTE PEAC-ot 7-0-ra legyőzve jutottak a 64 közé.

Első félidő:

1. perc: Egyből egy kapura lövéssel próbálkoztunk a salgótarjáni tizenhatos előtt, a lapos löket azonban nem okozott gondot Véghnek.

10. perc: Távoli szabadrúgást követően a PMFC-nek sikerült a kapu felé csúsztatni a labdát, ami azonban pontatlanra sikeredett.

11. perc: Baloldali beadást követően Óvári tört be a tizenhatoson belülre, ám támadónk lövése mellé ment.

14. perc: Végh futott ki a labdára, amit azonban elsőre kiejtett a kezéből, de másodjára már megfogta Batizi-Pócsit megelőzve.

28. perc: GÓÓÓL! Németh talált a kapuba. 0-1 az állás. (Cikkünket itt frissítettük a pmfc.hu helyesbítése után.)

33. perc: Gól. Sárközi góljával megszerezte a vezetést az SBTC, 1-1.

34. perc: Rögvest érkezhetett volna az egyenlítés, de a hazai védők útját állták a labdának.

40. perc: GÓÓÓL! Keresztes szerzett labdát a jobb szélen, majd középre passzolt, a rövidnél érkező Bohata pedig higgadtan a bal alsóba gurított, 1-2!

Vége az első félidőnek.

Az eredmény eddig: 1-2.

Második félidő:

49. perc: Emberhátrányba került a Pécs, Németh kapott piros lapot egy taktikai szabálytalanságért.

59. perc: GÓÓL! Szép támadás végén Kónya verte meg emberét és közelről a rövid alsóba lőtt, 1-3.

59. perc: Archie helyett Rácz állt be.

61. perc: Bartha helyett Geiger állt be.

A pmfc.hu-n a következőt írták: „Online közvetítésünk az oldal túlterheltsége miatt akadozik, csak eredményt közlünk. Megértésüket köszönjük!”

76. perc: Bohata helyett Tölgyesi, Óvári helyett Hegedűs állt be.

Maradt az eredmény, a pécsiek az SBTC elleni 3-1-es idegenbeli győzelemmel a legjobb 32 közé jutottak a MOL Magyar Kupában.

Kiemelt képünk egy korábbi meccsen készült.