13 C
szombat, április 20, 2024
KezdőlapSportAtlétikaNagy sikerrel kezdték az új évet a pécsi távfutók

Nagy sikerrel kezdték az új évet a pécsi távfutók

A napokban rendezték meg a Zúzmara Félmaraton és Futófesztivált Budapesten, ahol a nevezők 21, 10 és 5 kilométeres távokon versenyezhettek egymással. A PSN Zrt. távfutó szakágát három női és egy férfi sportoló képviselte a fővárosban – írja a PSN Zrt. honlapján.

A futók a budapesti Hungexpo és a Kincsem Park változatos terepein (aszfalt, földes út, füves pálya) mérhették össze tudásukat.

Az 5 kilométeres táv 1087 női indulója közül a 13 éves Kolat Panna a 12. helyen végzett.

594-en rajtoltak a 10 kilométeres futamon, ahol a 18 éves Varga Eszter aranyérmet szerzett, a 13 éves Nagy Lujza pedig a dobogó második helyére állhatott fel.

Ugyanezen a távon összesen 425 férfi szerepelt, és végül a PSN Zrt. tehetsége, Halász Ádám futott be elsőként.