5 C
szombat, április 20, 2024
KezdőlapSportLabdaPécsett oktatta a Kecskemét a PVSK-t

Pécsett oktatta a Kecskemét a PVSK-t

Hiába a hazai pálya, a PVSK-Veolia férfikosárlabda csapata sima vereséget szenvedett a Kecskeméttől.

Ki lehet jelenteni: a PVSK-nak nem megy hazai pályán. Legalábbis a bajnokság alsóházi küzdelmeiben biztosan nem. Az első körös, Oroszlány elleni fiaskó után ugyanis, a play out harmadik fordulójában ismét kikapott saját pályáján a Pécs.

Ezúttal a Kecskemét volt az a csapat, amelyik oktatta kicsit a PVSK-t. Bár a meccset jól kezdte Dragan Alekszics legénysége, de az első 6-7 perc után a KTE mindenben felülmúlta Budimiréket. Igaz, hogy a második félidőben egyszer vissza tudott még jönni egy pontra a Pécs, de az, hogy végül tízzel kapott ki, leginkább a Kecskemét leerestsének köszönhető.

PVSK-Veolia–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 73-83 (18-24, 17-17, 21-22, 17-20)
Kosárlabda-NB I., férfiak, alsóház. Pécs, zárt kapuk mögött. V.: Cziffra, Farkas, Makrai.

PVSK-Veolia: Ruják 6/3, Lewis 12, Funderburk 14/9, BUDIMIR 11/9, BRKICS 14. Cs.: Krivacsevics 7, Demeter 6/6, Dragasevics 3/3, Carev. Vezetőedző: Dragan Alekszics.
Kecskemét: WITTMANN 16/9, THOMAS 17/3, JARMAZ 13/6, Kucsera 11/3, Karahodzsics 4. Cs.: HORTI 10, Lukács, Dramicsanyin 12/12, Körmendi. Vezetőedző: Váradi Kornél.
Fotó: Rónási Márton / PVSK