Pécs
péntek, április 19, 2024
KezdőlapHírzónaPécsi ezüst és komlói bronz az utánpótlás vívó OB-kon

Pécsi ezüst és komlói bronz az utánpótlás vívó OB-kon

Az Olimpici Grand Prix sorozat keretében rendezték a legfiatalabb (10-15 éves) párbajtőrvívók korosztályos országos bajnokságait a vasi fürdővárosban, ahonnan két dobogós helyezéssel tértek haza a baranyai pengeforgatók.

Egyéniben a gyermek (U13) korosztályban Darvasi Tamás, a komlói Villa Complov SC sportolója szerzett bronzérmet, csapatban pedig a serdülő (U15) korcsoport viadalában a PTE-PEAC-PVSE Peterdi Bence, Molnár Levente, Tóth Gergely, Kajli Ákos összeállítású csapata állhatott a dobogó második fokára.

A fiúk a Törekvés SE mindkét csapatát és a Tatát győzték le, majd a döntőben a Balaton VK állította meg őket. Egyéniben a serdülőknél villantak meg a pécsi pengék: a fiúknál Peterdi Bence a 6., Molnár Levente a 8., míg a lányoknál Öhlmüller Sarolta a 6. helyen végzett. A további csapatversenyeken a pécsiek a 6. (újonc /U14/ fiú), a 8. (serdülő leány és törpi /U11/ fiú), valamint a 9. helyen (újonc leány) végeztek.