5 C
péntek, április 19, 2024
KezdőlapSportPrimera División: C. Ronaldo az új spanyol gólrekorder

Primera División: C. Ronaldo az új spanyol gólrekorder

Az ezüstérmes Real Madrid hazai környezetben kiütéssel, 8-1-re legyőzte az első osztálytól búcsúzó Almería együttesét a spanyol labdarúgó-bajnokság szombati zárófordulójában.

A portugál klasszis már a 4. percben megrúgta a spanyol csúcshoz szükséges, összességében 39. bajnoki találatát, majd a 77. percben a 40-diket is. A korábbi rekordot holtversenyben Telmo Zarra és a mexikói Hugo Sánchez tartotta, előbbi az 1950/51-es, utóbbi az 1989/90-es szezonban lőtt 38 gólt. Ez a találkozó volt a búcsúmérkőzése Jerzy Dudeknek, a Real lengyel kapusának. Eredmény: Real Madrid-Almería 8-1. Gól: C. Ronaldo (4., 77.), Adebayor (31., 52., 73.), Benzema (48., 63.), Joselu (87.), illetve Uche (33.) Hércules-Sporting Gijón 0-0.