Pécs
szombat, április 20, 2024
KezdőlapSportAtlétikaRemekelt a pécsi távfutótehetség

Remekelt a pécsi távfutótehetség

Varga Eszter, a PSN Zrt. távfutója is rajthoz állt a Magyarország 10 000 méteres Bajnoksága megmérettetésen, amit az elmúlt hétvégén Budapesten, a Vasas Pasaréti Sportcentrum atlétikapályáján rendeztek meg. A sportoló nagyon szép eredményt ért el, a dobogó második fokára állhatott fel saját korosztályában.

Mint Fogarasi Sándor atlétaedző nyilatkozott, Varga Eszter még a 18. életévét sem töltötte be, ennek ellenére ezen, a számára még szokatlan hosszútávon sikeresen szerepelt, és biztató eredményt ért el a jövőt tekintve. Ideje 36:30.23 perc volt, amellyel saját korosztályában a dobogó második fokára állhatott fel, míg a felnőttek között összesítve 5. helyezést ért el – olvasható a PSN Zrt. honlapján.