13 C
szombat, április 20, 2024
KezdőlapSportLabda3-1 a vége: jól játszott a PMFC, mégsem tudott nyerni a Debrecen...

3-1 a vége: jól játszott a PMFC, mégsem tudott nyerni a Debrecen ellen

A pécsi fiúk ma este, a másodosztály 10. fordulójában a listavezető DVSC ellenfeleként lépnek pályára a Nagyerdei Stadionban. A pécsiek sokszoros válogatott labdarúgókkal fognak szembenézni, így nem lesz könnyű dolguk, ebben már csak a PMFC trénerének korábbi nyilatkozata alapján is biztosak lehetünk. Mindemellett a debreceni brigád sem bízhatja el magát, hiszen jó csapatról beszélhetünk a Pécs esetében. A mérkőzést 20 órától az M4 Sport élőben közvetíti, szöveges tudósítás pedig a PMFC honlapján és a PécsMa.hu-n is olvasható.

A találkozó előtt nagy találgatásra adott okot, hogy vajon a debreceniekhez frissen igazolt, 108-szoros válogatott Dzsudzsák Balázs is pályára lép-e a Pécs ellen. És vajon a PMFC beveti-e új csatárát, a múlt héten a klubhoz érkezett Bajner Balázst? Lássuk gyorsan a csapatösszeállításokat, aztán következhet is a kezdősípszó.

A PMFC kezdő tizenegye:

Helesfay – Sági, Rácz, Futó, Katona, Kónya, Adamcsek, Grabant, Preklet, Geiger, Hegedűs.

Cseréink: Hermány, Németh, Keresztes, Óvári, Tihanyi, Batizi-Pócsi, Króner.

A DVSC-é pedig:

Zöldesi – Kusnyír, Kinyik, Poór, Korhut – Bódi, Bényei Á., Varga J., Ferenczi J. – Bárány, Sós.

A kispadon: Szalánczi, Bényei B., Sármány, Dzsudzsák, Tischler, Bévárdi, Kundrák.

A Debrecen tiszta pirosban, a Pécs talpig fehér szerelésben játszik.

Hat év telt el azóta, hogy a PMFC utolsó bajnoki mérkőzését játszotta a Debrecen vendégeként, 2014-ben 2-0-s sikert értek el a pécsiek a Nagyerdei Stadionban.

A bajnokságban a mai meccs előtt a PMFC a 12., a DVSC pedig az 1. helyen áll.

A mérkőzést a PMFC honlapján élőben, percről-percre közvetítették írásban, az alábbiakban beszámolójukból szemezgetünk:

ELSŐ FÉLIDŐ:

A hazaiak kezdték az összecsapást.

4. perc: Egy gyors kontra végén Hegedűs adott be balról, a labda megpattant egy hazai védőn, így Zöldesi megfogta.

8. perc: Gól. 1-0 a hazaiaknak. Sós fejese talált be.

A szakadó eső nem könnyíti meg a játékosok dolgát.

13. perc: Óriási védés! Ferenczi balról, éles szögből lőtt a léc alá, Helesfay azonban hatalmas bravúrral kitolta a keresztvas alól a labdát.

15. perc: Sági helyett Króner állt be a pécsieknél.

18. perc: Egy lekészített szabadrúgást Bárány lőtt rá, de a közeli lövés mellé szállt.

20. perc: Grabant esett nagyot a tizenhatoson belül, miután a lába találkozott Korhutéval, a játékvezető azonban kifelé mutatott.

23. perc: Újabb veszélyes debreceni támadás végén Bárány fejelte közelről a kapunk mellé a labdát.

26. perc: Nagy pécsi helyzetet nem sikerült kihasználni. Hegedűs hagyta ki a ziccert.

28. perc: Debreceni helyzet, Bárány lőtt mellé.

32. perc: Hegedűs szabadrúgást harcol ki. Adamcsek lövése után kirúgás következik.

35. perc: Debreceni szabadrúgás után Bárány ütközött össze Helesfayval.

4180-an nézik a helyszínen a Debrecen-Pécs mérkőzést.

40. perc: Sós került helyzetbe, Helesfay azonban remekül zárta a szöget és védeni tudott.

45. perc: 1 perc lesz a ráadás az első játékrész végén.

Vége az első félidőnek.

1-0 az állás.

MÁSODIK FÉLIDŐ:

Megkezdődött a második félidő. Egyik oldalon sem volt csere a szünetben.

52. perc: Óriási pécsi helyzet maradt ki, Hegedűs lőtte rá, azonban Kinyik mentett hatalmasat.

55.perc: Cserél a Debrecen: Sós helyett jön Bévárdi.

56. perc: Bévárdit léptették volna ki egy labdával, de Helesfay remek ütemben futott ki a kapujából.

59. perc: Geiger helyére érkezik Óvári.

60. perc: Büntetőhöz jut a PMFC, Poór lerántotta a pécsi játékost.

62. perc: GÓÓÓL! Adamcsek magabiztosan belövi a 11-est, 1-1!

Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

?⚫️Góóól! A 62. percben Adamcsek Máté magabiztosan értékesítette a megítélt tizenegyest a DVSC ellen! ?: @dzsoozi #pmfc #hajrapecs

Ein Beitrag geteilt von PMFC hivatalos (@pecsimfc) am

65. perc: Adamcsek újra helyzetbe kerül, de fölé száll a labda.

67. perc: Gól. Újra átvette a vezetést a Debrecen. 2-1, Bárány a gólszerző.

72. perc: A hazaiaknál Bárány helyére érkezik Dzsudzsák, hatalmas ováció kíséri pályára.

73. perc: A Pécs is cserél, Hegedűst váltja Tihanyi.

77. perc: Ferenczi lő, Helesfay vetődve hatalmasat véd.

82. perc: Gól. Kinyik értékesítette Dzsudzsák szabadrúgásból adott gólpasszát. 3-1 az eredmény.

84. perc: Hazai csere: Bódi helyett jön Tischler.

90. perc: Adamcsek kiszorított szögből leadott próbálkozását blokkolták a hazai védők.