10 C
péntek, április 19, 2024
KezdőlapSportVége a téli olimpiának, egy fényesen csillogó arannyal zártunk

Vége a téli olimpiának, egy fényesen csillogó arannyal zártunk

A vasárnap zárult pjongcsangi téli olimpián 15 sportág 102 versenyszámában avattak győztes, az éremtáblázat élén Norvégia zárt, a magyarok egy arannyal holtversenyben a 21. helyen végeztek.

A lista második helyén a németek, a harmadikon a kanadaiak végeztek.
Magyarország a magyar férfi rövidpályás gyorskorcsolya váltó elsőségével a téli ötkarikás játékok történetének első, összességében 177. olimpiai aranyérmét szerezte meg, egyúttal 38 év után nyert újra medált téli olimpián.

Oroszországból „Olimpiai Sportoló Oroszországból” (OAR) megnevezéssel vehetnek részt a játékokon sportolók, miután a Nemzetközi Olimpiai Bizottság államilag támogatott, rendszerszintű doppingolás miatt december elején felfüggesztette az Orosz Olimpiai Bizottságot.

A női sífutók 10 kilométeres szabadstílusú versenyében két bronzérmes, a férfi bobosoknál a kettesek viadalában két arany-, a négyeseknél pedig két ezüstérmes volt.