Egyetem, karrier, szórakozás, mindez gyerek mellett?

Hirdetés

Sorozatunkban pécsi sikeres anyukákat kérdezünk, hogy is van ez. Vitéz Göcsei Kamilla – pécsi háromgyerekes családanya, „diplomagyűjtő” és a Happy Skin kozmetikum-hálózat ügyvezető igazgatója. 

A pécsi nő kozmetikumai mára országszerte kaphatóak különböző drogériákban, sőt lassan meghódítják a külföldi piacot is. Sikeres üzletének vezetése mellett három gyermeket nevel és két alapszakos diplomával, valamint egy mesterszakkal is rendelkezik. Megkérdeztük, mi a titka.

– Mindig is a szépségiparban képzelte el magát?

– Vannak olyan emberek – mint édesanyám –, akik négyévesen tudják, mit szeretnének kezdeni az életükkel. Ő már akkor eldöntötte ugyanis, hogy orvos szeretne lenni, ami sok kitartással remekül össze is jött neki. Én viszont azok közé tartozom, akik nem tudták elsőre, hogy mivel szeretnének majd foglalkozni. Csak annyit tudtam, hogy tanulni akarok és valamit elérni. Településmérnöki diplomát szereztem elsőként, majd közgazdász alapszakon és később mesterszakon végeztem. A negyedik diplomámat nem tudtam még befejezni, de ez is tervben van. Végül hat éve hoztam létre a kozmetikai cégemet és úgy érzem, ezzel találtam meg igazán önmagamat. Mindig mindenkit buzdítok rá, hogy ha kell, hagyja el az eredeti pályáját és valósítsa meg az álmait.

– Hogy jött az ötlet?

– Több oka volt annak, hogy natúr kozmetikumokkal kezdtem foglalkozni. Egyrészt a neveltetésnek köszönhető, hogy odafigyeltünk a családban mindig az egészségre, hiszen édesanyám orvos és természetgyógyász. Másrészt születésemkor elkaptam egy trópusi bérférget, ami miatt durva ekcémám és felszívódási zavarom alakult ki. Utóbbi miatt nem eszem húst huszonkét éve. Az ekcéma egészen kiskoromtól megkeserítette az életemet és ezért mindig nyitott voltam a natúr kozmetikumokra.

– Voltak nehézségek, mikor elindult a folyamat?

– Utólag visszagondolva kicsit naivan futottam neki a dolognak, rengeteg nehézséggel kellett megküzdenem. Először is, a legtöbb tudásomat külföldi szakirodalmakból ollóztam össze és különböző tanfolyamokon szereztem, ez nem volt egyszerű. Másrészt mikor kigondoltam, hogy ezzel szeretnék foglalkozni, még nem voltak itthon az enyémhez hasonló kisebb manufaktúrák, nem volt követhető példa. Akkor külföldről hozták be leginkább a kozmetikumokat. Ezek között pedig sok olyan volt, ami káros összetevőket tartalmazott, ami felháborított, és tenni akartam ellene. A hazai piacon egyébként máig gond, hogy majdnem mindenki natúrként árulja a termékeit, amik sok esetben nem azok. Kicsit nevelni is próbáljuk a vásárlókat, hogy tudják, mi a natúr, a bio, az öko, mire kell figyelni és miért fontos elolvasni az összetevők listáját. Tervben van, hogy karácsony körül majd workshopokat is tartunk – felnőtteknek és gyerekeknek is –, ahol gyakorlatilag maguk készíthetnek szappant vagy krémet és közben tanulhatnak róluk.

– Hogyan tudta összeegyeztetni a munkát a gyerekneveléssel?

– Nehezen. A férjem nálam is sokkal többet van úton, hiszen ő több különböző cégben érdekelt. Volt olyan üzleti találkozóm, amire a pár hónapos kisfiammal együtt mentünk. Ez végül jól sült el, mivel az akkor még csak leendő partnereket teljesen levette a lábukról (nevet). Az egyetemen pedig volt olyan, hogy egy-egy óra közötti szünetben hazarohantam szoptatni. Szerencsére szuper csapat áll mögöttem a cégemben, így mindent meg tudunk oldani. A gyerekekkel sokat segítenek a nagyszülők is, elég nehéz három gyereket mindenhová eljuttatni, ahová kell; apukám a transzferjárat általában.

[su_note]Sorozatunk első részében a PTE oktatója, Orbán Jolán mesélt munkájáról, a gyereknevelésről, szórakozásról.[/su_note]

Hirdetés

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét