Hirdetés

Együttműködési megállapodást kötött pénteken délelőtt Szabadszentkirályon a Baranya Megyei Önkormányzat és a Pécsi Tudományegyetem. A kontraktus értelmében Magyarország első egyeteme többek között a gazdaságra közvetlen élénkítő hatást gyakorló képzésfejlesztéssel, a tanárképzés gyakorlóhelyeinek növelésével, a megyével közös művészeti és kulturális programok szervezésével, valamint – akár a Modern Falvak Programhoz és az új népegészségügyi programhoz csatlakozva – a falvakban élők számára kiszélesített egészségügyi ellátással, szűrések biztosításával segítené a térség lakóinak életét.

A megállapodást a szabadszentkirályi falunap keretében Sebestyén Attila, a Baranya Megyei Önkormányzat területfejlesztési osztályvezetője, Nagy Csaba országgyűlési képviselő, Miseta Attila, a PTE rektora, Jenei Zoltán, a PTE kancellárja és Almás Roland, Szabadszentkirály polgármestere látta el kézjegyével.

A szándéknyilatkozat tíz pontban foglalja össze azokat a területeket, amelyek keretében a pécsi egyetem és a megyei önkormányzat összehangoltan, együttműködve tudná segíteni a régió előrelépését. A kontraktus kitér többek között a közös, a gazdaságra közvetlen élénkítő hatást gyakorló képzésfejlesztésre, a térség Digitális Oktatási Stratégiájának kidolgozására, és a pedagógus-továbbképzés megújítására, melynek részeként bővítenék a tanárképzés gyakorlóhelyeinek számát. Az együttműködés keretében az egyetem és az önkormányzat közösen újítaná meg a térség infrastruktúráját. A megújuló energiát hasznosító fejlesztések megvalósításában, valamint ezen a területen ismeretterjesztő, oktató és kutatási programok kidolgozásában is segítené a PTE a megyei önkormányzatot.

Emellett közös művészeti és kulturális programok szervezését is vállalták a megállapodásban. Az együttműködés keretében – akár a Modern Falvak Programhoz és az új népegészségügyi programhoz csatlakozva – a falvakban élők számára kiszélesített egészségügyi ellátással, szűrések biztosításával segítené a térség lakóinak életét a pécsi egyetem. Mindehhez rendelkezésre áll a PTE részéről a felkészült és tapasztalt orvosszakmai stáb, valamint egy jól felszerelt egészségügyi szűrőkamion, amellyel már az elmúlt években is számos egészségügyi szűrést végeztek a szakemberek a régióban.

Péccsel is együttműködnek

A pécsi egyetem nemrég a várossal is stratégiai együttműködést kötött. A pécsi egyetem vezetője, Miseta Attila és Hoppál Péter parlamenti képviselő abban állapodott meg, hogy egy olyan, ténylegesen operatív munkát végző bizottságot hoznak létre, amelyben a város és az egyetem delegáltjai vesznek részt. Az egyik fő cél az, hogy az egyetem Péccsel közösen minél nagyobb részt vállalhasson a gazdaságélénkítésben.

Hoppál Péter fideszes parlamenti képviselő elmondta, az együttműködés feltételei eddig is adottak voltak, számos szimbolikus megállapodás jött létre, de érdemi, operatív munkára van szükség. Erről a megállapodásról részletesebben itt olvashat. 

Hirdetés

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét